Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 932), 2023-01-27
W niedzielę zagra WOŚP!

POWIAT Już w najbliższą niedzielę 29 stycznia odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We wszystkich gminach naszego powiatu odbędę się zbiórki pieniędzy połączone z mnóstwem atrakcji

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii wywołujących sepsę. W Piasecznie finał WOŚP na placu Piłsudskiego i skwerze Kisiela wystartuje o godz. 18. Planowana jest dyskoteka w klimacie lat 80. i 90. Gościem specjalnym imprezy, którą poprowadzi DJ Martin Rosa, będzie znany prezenter i dziennikarz muzyczny Hirek Wrona. Oprócz tego planowany jest pokaz Teatru Ognia i mnóstwo wydarzeń towarzyszących, jak aukcja prac plastycznych, spektakle teatralne i występy artystyczne. Wydarzenie potrwa do godz. 20. W tegoroczny WOŚP włączy się także piaseczyńska wąskotorówka. Na stacji kolejki gościć będą Grupa Historyczno-Edukacyjna „Szare Szeregi”, Muzeum Techniki radekbrzozowski.pl oraz Escape Service. Na odwiedzających będzie czekała drezyna, wystawiony zostanie też parowóz Px48. Stację można odwiedzać w godz. 10-16.
W niedzielę w Konstancinie-Jeziornie na ulicach miasta będzie kwestowało prawie 100 wolontariuszy. Finałowy koncert zaplanowano w Hugonówce. Wystąpią dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca Przepióreczka, Egurrola Dance Studio, uczniowie z SP nr 6 z Opaczy, podopieczni sekcji tanecznych KDK i harcerze z Uroczyska Konstancin. O 16.50 przed Hugonówką odbędzie się pokaz Teatru Ognia Etnimus. Potem nastąpi dalsza część koncertu z udziałem m.in. Wilanowskiej Orkiestry Dętej, raperów i rockmanów. O godz. 20 kolejny finał WOŚP zwieńczy Światełko do Nieba. Koncerty w Hugonówce rozpoczną się o godz. 15, jednak wydarzenia towarzyszące będą odbywały się już od godz. 10. Z istotniejszych warto wymienić warsztaty rodzinne w Hugonówce, turniej brydża w willi Gryf czy II Bieg Rodzinny, który wystartuje o godz. 14 w parku zdrojowym.
W Górze Kalwarii, jak co roku zaplanowano mnóstwo wydarzeń, z których część rozpocznie się już 28 stycznia. W ośrodku Brzanka, który od niedawna ma nowego gospodarza, od godz. 14 będą odbywały się koncerty, które o 20 zwieńczy Jam Session i licytacja. 29 stycznia o godz. 10 wystartuje miasteczko camperowe, na miejscu będzie dostępna też wystawa figur filmowych, offroad i gra miejska dla dzieci. W dniu finału o godz. 10 w Baniosze odbędzie się ognisko z morsami, potem zaplanowano Bieg w Galotach, wspólne wejście do wody, a po nim saunę i jacuzzi. Na Placu Manewrowym od godz. 10 będzie odbywał się offroad, a potem – o godz. 20 – zaplanowano Światełko do Nieba. W hali sportowej przy ul. Białka będą odbywały się zawody sportowe, animacje dla dzieci i pokazy drużyny pożarniczej, zaś w pobliskim Ośrodku Kultury – koncerty (od godz. 14.40 do 19.30). Wydarzeniem towarzyszącym będzie bieg „Policz się z cukrzycą” na dystansie 5 km, który wystartuje z rynku o godz. 11.
W gminie Tarczyn 31. finał WOŚP będzie odbywał się w Rembertowie (ul. Strażacka 108). Impreza rozpocznie się o godz. 10 i zakończy o 20 tradycyjnym Światełkiem do Nieba. W programie m.in. animacje, występ iluzjonisty, liczne koncerty i licytacje.
W Lesznowoli WOŚP zagra tym razem w szkole w Mrokowie. Impreza zacznie się o godz. 14.30 i potrwa do 18. W programie m.in. pokazy tańca, występy uczniów, licytacja gadżetów WOŚP, loteria, kiermasz rzeczy nowych i używanych, malowanie buziek, kawiarenka, dyskoteka, spektakl teatralny.
W Prażmowie finał WOŚP zostanie zorganizowany na parkingu przed Szkołą Podstawową w Uwielinach. Impreza rozpocznie się o godz. 14 od koncertu Mr. Sebi. Potem będą pokazy uczniów, koncerty, licytacje, a na końcu – o godz. 20 – Światełko do Nieba.
TW
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Wkrótce ruszą wypłaty dotacji dla mieszkańców
· Utopili Marzannę. Ale to nie koniec...
· Ruszyła akcja ekologiczna
· Prom zacznie pływać w kwietniu
· Koniec miejsc na cmentarzu
· Problemy z L39
· Dramat na przejazdach
· Obwodnicy nie ma i... raczej prędko nie będzie
· Strażacy z OSP otrzymali kolejny sprzęt
· Chodziło o bezpieczeństwo
· Koncert charytatywny! Pomoc dla dziewczynki
· Otwarto nową kawiarenkę dla seniorów
· Mieszkanka: gmina chce mnie eksmitować z zajmowanego lokalu
· Pierwszy przejazd SKM-ką
· Kiedy przy szkole powstanie w końcu porządny parking?
· Coraz bliżej nowej jednostki straży pożarnej
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Strefa ciszy na basenie
· Szukając kompromisu, czyli rzecz o Paszkowiance 2
· Huczne powitanie wiosny
· Wypadł z drogi i koziołkował
· Przebudowa placu zabaw „Wróbelka Elemelka”
· Nie rozbiorą domu Magdaleny Abakanowicz
· Otwarto powiększony ZOL
· Ruszyła budowa odwiertu termalnego
· Od 20 marca PKP PLK odwoła 10 pociągów KM i skrócenie relacji 8
· Rusza rekrutacja do najlepszej szkoły podstawowej w Grodzisku Mazowieckim
· Zbudowali drugi tor dla WKD
· Trwa dochodzenie w sprawie wypadku w Dawidach Bankowych
· Zbliża się Bieg Raszyński
· Sceny jak z filmu- pościg, alkohol, narkotyki
· Szpital tworkowski zyskał nowy oddział
· I Gala Sportu zakończona sukcesem
Wydanie:
OTWOCKIE
· Walbachowski jarmark wielkanocny
· Remont Warszawskiej i objazdy
· Prom zacznie pływać w kwietniu
· Nie chcą mieszkać w mieście
· Święto organizacji pozarządowych w powiecie otwockim!
· Wiosenne porządki na placu zabaw
· Dziś kontrole na DK50!
· Włodarze powinni rozwiązywać problemy
· Czy Osieck i Kołbiel zostaną miastami?
· Frankówka znów zatętni życiem
· PZPN zbuduje ośrodek treningowy w Otwocku?
· Zimowe ściganie na poważnie
· POSZUKIWANIA OPIEKUŃCZE 17-LETNIEGO BARTOSZA
· Liczyła się każda sekunda. Policjanci uratowali kobietę z pożaru
· Od marca ruszy nowa linia autobusowa!
· Uwaga kierowcy! Objazdy!
© 2005-2023  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest