Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 8 lipca 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 8 lipca 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 8 lipca 2022**

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 898), 2022-04-22
Pożegnanie z drugą ligą

KOSZYKÓWKA, II LIGA, MUKS PIASECZNO - KKS TUR BASKET BIELSK PODLASKI 82 : 84, MKS OCHOTA WARSZAWA MUKS PIASECZNO 68 : 63 Tylko dwa zwycięstwa w dwóch ostatnich meczach rundy zasadniczej dawały jeszcze szansę podopiecznym Cezarego Dąbrowskiego na pozostanie w drugiej lidze. Niestety, ostatecznie sztuki tej nie udało się dokonać, choć trzeba przyznać, że do szczęścia brakowało niewiele

Spotkanie z zespołem ze ścisłej czołówki ligi, KKS Tur, było przez cały czas niezwykle wyrównane, o czym świadczą najlepiej wyniki poszczególnych kwart, z których dwie były na remis, a w kolejnych dwóch goście byli lepsi zaledwie o jeden punkt. Bardzo dobre zawody zaliczyli tego wieczoru, chyba najlepsi w Piasecznie również w przekroju całego sezonu, Filip Munyama (27 punktów) i Damian Zapert (15 punktów i 10 zbiórek). Niestety, kolegom nie mógł pomóc w najważniejszych momentach doświadczony Tomasz Wójcikowski, który rozpoczął mecz od celnej trójki, ale z powodu kontuzji nie mógł dalej kontynuować spotkania. Gospodarze mieli jeszcze w ostatnich sekundach szansę na doprowadzenie do dogrywki, ale ostatnia akcja nie poszła po ich myśli – Zapert nie trafił do kosza z trudnej pozycji, w efekcie czego Piaseczno musiało nie tylko przełknąć gorycz porażki, ale i spadku do trzeciej ligi.
Na pożegnanie sezonu Piaseczno przegrało jeszcze z Ochotą, choć przez większość meczu nie było drużyną gorszą. Niestety, decydująca była tym razem druga kwarta, w której MUKS przeżywał trudne chwile (20:7) i – pomimo ambitnej pogoni w drugiej połowie – nie udało się już naszej drużynie odwrócić losów rywalizacji. Najwięcej punktów dla piasecznian zdobyli tym razem Piotr Łazarek (17) i Jakub Prowiński (14). Naszym koszykarzom życzymy teraz jak najszybszego powrotu do drugiej ligi.