Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 stycznia 2022*

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 879), 2021-11-19
Piaseczno rozbiło Oskara

PIŁKA NOŻNA, IV LIGA, MKS PIASECZNO – OSKAR PRZYSUCHA 3:0 W przedostatniej kolejce drugiej grupy czwartej ligi doszło do meczu na szczycie w Piasecznie. Biało-niebiescy od pierwszych minut spotkania byli zespołem zdecydowanie lepszym od rywali i odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo, umacniając się tym samym na pozycji lidera

O ile w pierwszych sytuacjach (jak np. po główce Konrada Rudnickiego) przyjezdnych ratował jeszcze ich bramkarz Jakub Mazur, to w 31. minucie był już bezradny. Do świetnego dośrodkowania z rzutu wolnego Kamila Ziemnickiego dopadł bowiem Kamil Matulka, który wygrał główkę w tłumie zawodników i posłał piłkę do siatki. Najlepszą szansę na wyrównanie goście stworzyli sobie tuż przed przerwą, ale ofiarną interwencją popisał się wówczas Michał Janowski, który nie dopuścił do tego, żeby piłka trafiła do Przemysława Śliwińskiego.
Po zmianie stron na boisku rządził już tylko jeden zespół. W 66. minucie Wiejak przytomnie odegrał do Michała Suchanka, który w znakomitym stylu nawinął obrońcę i strzelił nie do obrony. Prowadzenie 2:0 jeszcze dodatkowo uskrzydliło gospodarzy, którzy co chwila stwarzali sobie kolejne groźne sytuacje i grali na coraz większym luzie. Piasecznianie wykorzystali jeszcze jedną z nich, a uczynił to, grający rewelacyjną rundę Wiejak, który z dziecinną łatwością ograł defensora rywali i pewnym strzałem ustalił wynik spotkania na 3:0. Zespół MKS Piaseczno udowodnił tym samym, że w pełni zasłużenie przypadł mu tytuł Mistrza Jesieni i pozostaje głównym faworytem do wygrania tej ligi.
- Myślę,że tego dnia Oskar nie pokazał pełni swoich możliwości – skomentował mecz Michał Janowski, kapitan MKS Piaseczno. - Jednak wpływ na to, że mieliśmy pełną kontrolę nad meczem niewątpliwie miało dobre przygotowanie fizyczne i mentalne każdego z zawodników naszego zespołu. Poza zapewnieniem sobie Mistrzostwa Jesieni jeszcze niczego wielkiego jednak nie dokonaliśmy. Przed nami 18 meczów, w których nikt się nie położy i w których będziemy musieli pokazać, że pozycja lidera nie jest w Piasecznie przypadkowa. Każdy mecz jest tak samo ważny i zawsze musimy być w pełni skoncentrowani. Ważne też, żeby zdrowie dopisywało.