Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 747), 2018-12-21
Seniorzy proszą o własny kąt

GÓRA KALWARIA Seniorzy spotkali się z nowymi władzami gminy i organizacjami pozarządowymi, aby dowiedzieć się, co mają im do zaoferowania

Emeryci to coraz większa grupa mieszkańców gminy. Choć w sali Ośrodka Kultury zgromadzili się tylko jej reprezentanci, i tak była ich ponad setka. To słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także członkowie Gminnej Rady Seniora (GRS). Przed wciąż młodymi duchem mieszkańcami zaprezentowało się kilka najbardziej aktywnych kalwaryjskich organizacji społecznych oraz miejscowe instytucje zajmujące się szerzeniem kultury. Seniorzy pytali, co goście mogą im zaproponować. – Tylko obiecując pamiętajcie, że my wszystko zapamiętamy, bo nie mamy sklerozy – mówiła żartem Elżbieta Banasiak, przewodnicząca GRS. Prelegenci zapraszali seniorów do współpracy i aktywności, a także prezentowali najróżniejsze pomysły na zajęcia dla obecnych na sali.
Było to jednocześnie pierwsze spotkanie szerokiej reprezentacji seniorów z nowymi władzami gminy. Z tej okazji Elżbieta Banasiak wygłosiła cztery postulaty najstarszych mieszkańców do realizacji przez samorządowców. Pierwszym było powołanie pełnomocnika burmistrza do współpracy z osobami starszymi. W dwóch kolejnych seniorzy poprosili o lokale na swoją działalność w Górze Kalwarii i Baniosze. – Dajcie nam miejsce na centrum aktywności seniora, a my już ściągniemy pieniądze na najróżniejsze zajęcia – zapowiadała przewodnicząca GRS. Uczestnicy spotkania poprosili również o przyjęcie przez radę miejską strategii senioralnej opracowanej przez Gminną Radę Seniora. – Chcemy bardziej zaistnieć, bo my ciągle jesteśmy normalnymi ludźmi – tłumaczyła pani Elżbieta.
Jeszcze na tym samym spotkaniu burmistrz Arkadiusz Strzyżewski oznajmił, że jego pełnomocnikiem do współpracy z seniorami zostanie Piotr Walczak (obecnie odpowiedzialny za wprowadzanie innowacji w ratuszu). – Z realizacją reszty postulatów nie zejdzie mi się już tak szybko – dodał gospodarz gminy. Zapewnił jednak, że oczekiwania najstarszej grupy mieszkańców zostaną spełnione i zachęcał do współpracy. – Razem możemy wiele osiągnąć – dodawał z entuzjazmem.
PC


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Wkrótce ruszą wypłaty dotacji dla mieszkańców
· Utopili Marzannę. Ale to nie koniec...
· Ruszyła akcja ekologiczna
· Prom zacznie pływać w kwietniu
· Koniec miejsc na cmentarzu
· Problemy z L39
· Dramat na przejazdach
· Obwodnicy nie ma i... raczej prędko nie będzie
· Strażacy z OSP otrzymali kolejny sprzęt
· Chodziło o bezpieczeństwo
· Koncert charytatywny! Pomoc dla dziewczynki
· Otwarto nową kawiarenkę dla seniorów
· Mieszkanka: gmina chce mnie eksmitować z zajmowanego lokalu
· Pierwszy przejazd SKM-ką
· Kiedy przy szkole powstanie w końcu porządny parking?
· Coraz bliżej nowej jednostki straży pożarnej
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Strefa ciszy na basenie
· Szukając kompromisu, czyli rzecz o Paszkowiance 2
· Huczne powitanie wiosny
· Wypadł z drogi i koziołkował
· Przebudowa placu zabaw „Wróbelka Elemelka”
· Nie rozbiorą domu Magdaleny Abakanowicz
· Otwarto powiększony ZOL
· Ruszyła budowa odwiertu termalnego
· Od 20 marca PKP PLK odwoła 10 pociągów KM i skrócenie relacji 8
· Rusza rekrutacja do najlepszej szkoły podstawowej w Grodzisku Mazowieckim
· Zbudowali drugi tor dla WKD
· Trwa dochodzenie w sprawie wypadku w Dawidach Bankowych
· Zbliża się Bieg Raszyński
· Sceny jak z filmu- pościg, alkohol, narkotyki
· Szpital tworkowski zyskał nowy oddział
· I Gala Sportu zakończona sukcesem
Wydanie:
OTWOCKIE
· Walbachowski jarmark wielkanocny
· Remont Warszawskiej i objazdy
· Prom zacznie pływać w kwietniu
· Nie chcą mieszkać w mieście
· Święto organizacji pozarządowych w powiecie otwockim!
· Wiosenne porządki na placu zabaw
· Dziś kontrole na DK50!
· Włodarze powinni rozwiązywać problemy
· Czy Osieck i Kołbiel zostaną miastami?
· Frankówka znów zatętni życiem
· PZPN zbuduje ośrodek treningowy w Otwocku?
· Zimowe ściganie na poważnie
· POSZUKIWANIA OPIEKUŃCZE 17-LETNIEGO BARTOSZA
· Liczyła się każda sekunda. Policjanci uratowali kobietę z pożaru
· Od marca ruszy nowa linia autobusowa!
· Uwaga kierowcy! Objazdy!
© 2005-2023  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest