Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 sierpnia 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 sierpnia 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 sierpnia 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 730), 2018-08-24
Wyścig z czasem w nowej Chatce

KONSTANCIN-JEZIORNA W nowo budowanym przedszkolu „Leśna Chatka” trwają gorączkowe prace wykończeniowe, aby placówka przyjęła dzieci w pierwszych dniach września. Dokładnej daty otwarcia obiektu nikt nie umiał nam podać

Przedszkole nr 4 z oddziałami integracyjnymi od lat funkcjonuje w mocno wyeksploatowanym budynku przy ul. Wareckiej. Ponieważ obiekt nie nadawał się już do remontu ani rozbudowy, władze miasta zdecydowały o budowie nowej siedziby dla przedszkola na Placu Sportowym. Warta prawie 7,7 mln zł inwestycja trwa od końca 2016 roku. Zgodnie z umową przedszkole powinno być gotowe w kwietniu tego roku i wówczas bez problemu zostałoby przygotowane na przeprowadzkę z Wareckiej przed 1 września. Główny wykonawca – firma Mawilux z gminy Raszyn do końca roku wykonał już 80 proc. zlecenia. Potem... zbankrutował. Firma została przejęta przez większą spółkę z Wrocławia. W kwietniu nowy właściciel Mawiluksa oznajmił gminie, że nie opłaca mu się prowadzić dalszych prac na Placu Sportowym. Jednak po żmudnych negocjacjach, konstancińskim włodarzom udało się nakłonić firmę do dokończenia prac. – Gdyby wykonawca zszedł z budowy, zakończenie inwestycji opóźniłoby się o przynajmniej rok – uświadamia burmistrz Kazimierz Jańczuk.
Na mocy porozumienia, roboty miały zostać sfinalizowane na przełomie lipca i sierpnia. I budynek jest gotowy, ale wykonawca nie ukończył ogrodzenia, drogi pożarowej i kilku miejsc postojowych. Aby dzieci wprowadziły się do nowej placówki, nadzór budowlany musi dopuścić do użytkowania cały obiekt. – Firma poradziła sobie dobrze z przygotowaniem placu zabaw, ale już z pracami drogowymi nie za bardzo – przyznaje Kazimierz Jańczuk. W ratuszu słyszymy zapewnienia, że jest robione wszystko, aby „Leśna Chatka” zaistniała pod nowym adresem w pierwszych dniach września. – Nie chcę spekulować, kiedy inwestycję uda się zakończyć – ucina temat burmistrz.
– Poproszono mnie, abym cierpliwie czekała na informacje, kiedy wprowadzimy się do nowej siedziby – mówi Ewa Bader, dyrektor „Czwórki”. – Będziemy w stanie przenieść się bardzo szybko, ponieważ z Wareckiej zabierzemy w zasadzie tylko całą dokumentację, trochę nowych zabawek i tablice interaktywne, które dopiero co otrzymaliśmy. Na Placu Sportowym całe wyposażenie będzie nowe – dodaje. Brak pewności, kiedy placówka zacznie działać pod nowym adresem powoduje, że personel „Leśniej Chatki” obecnie przygotowuje na 1 września budynek przy Wareckiej. – Stare przedszkole pomieści 125 dzieci. Dodatkowa, szósta grupa przyjęta w tym roku już pod kątem nowej siedziby, ewentualnie przez pewien czas będzie miała zajęcia w szkole przy Żeromskiego. Czy tak się stanie, dowiemy się w najbliższych dniach – informuje Ewa Bader.
Aby przyspieszyć procedury związane z przyszłymi odbiorami, burmistrz zaprosił sanepid i straż pożarną na nieformalny rekonesans w nowym przedszkolu. – Nie mieli większych uwag. Liczę, że będzie podobnie, gdy wystąpimy formalnie z wnioskiem o pozwolenie na użytkowanie – mówi Kazimierz Jańczuk.
Nowa „Leśna Chatka” na działce pomiędzy ulicami Prusa, Sanatoryjną oraz Granicznej jest nowoczesnym i przestronnym budynkiem, dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu sześć sal dydaktycznych (dla każdej grupy), duża sala sportowo-widowiskowa, sala do zajęć sensorycznych oraz kuchnia. Wprost z sal, przez drzwi tarasowe, dzieci wyjdą na place zabaw oraz tor do nauki jazdy na rowerze.
Piotr Chmielewski


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Większe pieniądze dla sołtysów
· Prażmowskie zielone płuca
· Nowa radna zaprzysiężona
· Radni ocenili burmistrza
· Burmistrzowi znowu grozi referendum w sprawie odwołania
· Sołtysi też udzielili poparcia pani wójt
· Wójt Lesznowoli skazana
· Wojna starosty z radnym trwa! Padły oskarżenia i wyzwiska
· Zapadnie wyrok w sprawie wójt
· Przewodniczącego zastąpiła przewodnicząca
· Wiemy, kiedy zostanie otwarta szkoła w Zamieniu
· Podpisano umowę na remont ważnej drogi
· Radni pozbawili Jana Rokitę funkcji przewodniczącego rady
· Niedługo zapadnie wyrok w procesie wójt Lesznowoli
· Prokuratura wszczęła śledztwo
· „Nie” przebiegowi obwodnicy
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Muzyk, dziennikarz, a teraz sekretarz
· Prezydent przedstawił swoich zastępców
· Jest już projekt budżetu na przyszły rok. Będzie sporo inwestycji
· Kadencję czas zacząć
· Padły ostatnie kobiece bastiony
· Poznaliśmy nowego prezydenta, wójta i burmistrza
· Wybory: cztery formacje w starostwie
· Krajobraz po wyborach
· Kto na burmistrza, kto na wójta?
· Za wodę jak za zboże?
· Radni bronią kolegi do końca
· W Komorowie powstanie Dzienny Dom Seniora
· Zarząd powiatu bez absolutorium
· Będzie za co budować basen
· Większość radnych broni kolegi
· Czy wójt pobierał dwie pensje?
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Czy Warka będzie eko..?
· W sprawie szpitala starostwo błądzi we mgle...
· Nasze Czasy mają dość koalicji z PiS?
· Warka – turystyczna perła Mazowsza
· Powiat w chocholim tańcu
· Budżet powiatu na wesoło
· Zagospodarowanie Słomczyna jest najważniejsze
· Absolutorium dla starosty
· Budżety uchwalone
· Natura przejmuje gospodarkę odpadami
· Finansowy krach nie grozi powiatowi grójeckiemu
· Finanse to skomplikowana sprawa - nie dla SP ZOZ w Nowym Mieście
· Warka jest wielkim placem budowy
· Wspaniały pomysł na przedszkole
· Nowa siedziba urzędu gminy
· Burmistrz Gizka zrezygnował z podwyżki
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest