Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 720), 2018-06-08
Nadchodzi piękna epoka

KONSTANCIN-JEZIORNA Jutro i w niedzielę odbędzie się najważniejsze konstancińskie wydarzenie kulturalne roku. Warto zarezerwować sobie na nie czas, bo atrakcji będzie co niemiara

W sobotę głównym punktem programu będzie koncert Natalii Nykiel w amfiteatrze w Parku Zdrojowym o godz. 20. Jej debiutancki album „Lupus Electro” z 2014 roku zrewolucjonizował polską scenę elektroniczną i popową. Utwory „Bądź duży” i „Error” zapewniły Nykiel miano muzycznej ikony internetu (wyświetlano je ponad 145 milionów razy!). W Konstancinie-Jeziornie wokalistka zaśpiewa nie tylko swoje najpopularniejsze utwory, lecz także kompozycje z najnowszej płyty „Discordia”, nagranej w ubiegłym roku.

Park pełen zabawy
Koncert gwiazdy poprzedzą występy kilku zespołów wokalnych i nie tylko. Od godz. 14.30 zaśpiewają: Majtki Pana Kapitana, Chór Pogodna Jesień, Konstanciński Chór Kameralny pod kierownictwem Piotra Stawarskiego, dziecięca grupa musicalowa Miszy Hairulina, a następnie o godz. 16 lokalna grupa Modulacja, która zaprezentuje covery utworów z repertuaru Deep Purple, The Eagels i grupy Lombard. Nie zabraknie mocnego uderzenia i solówek gitarowych. O godz. 17 rocka zagra również zespół Skrzydlate Małpy, którego wokalistą jest Paweł „Kiljan” Kiljański, wieloletni wokalista grupy Hetman.
Sobotnim koncertom w parku od południa do wieczora będą towarzyszyły: aleja artystyczna, stoiska handlowe, dmuchane zabawki, warsztaty malarskie oraz rysunku 3D, animacje dla dzieci w wykonaniu artystów Teatru w Ruchu, pokazy modeli pływających, modeli zabytkowych willi Konstancina, strefa gier planszowych, występy grupy improwizacji teatralnej (w altance).
W Hugonówce o godz. 16 z publicznością spotka się kapitan Krzysztof Baranowski, wybitny żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz i nauczyciel. Opowie o swoich pasjonujących rejsach. O godz. 18.30 w sali widowiskowej odbędzie się premiera dramatu obyczajowego „Szósta po południu” w wykonaniu grupy AD REM, w reżyserii Ewy Cielesz. W sobotę na ul. Sienkiewicza otwarta zostanie plenerowa wystawa „Wille Konstancina”. 40 zabytkom na zdjęciach będzie towarzyszyła opowieść o mieszkańcach willi. Do obejrzenia będzie również ekspozycja związana ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę w lokalnym kontekście i kilka innych wystaw (m.in. „Kobiety Montparnasse’u” w Villa la Fleur przy ul. Szpitalnej 14, w godz. 10-16).

Niedziela z innej epoki
W niedzielę czas w Parku Zdrojowym cofnie się o niemalże 150 lat, w czasy Belle Epoque („pięknej epoki”). Świętowanie rozpocznie się od tradycyjnej parady retro (początek o godz 13.30 przy Starej Papierni), a jej uczestnicy wezmą udział w konkursach na epokowy strój i najpiękniejsze wąsy i brodę. Gdy parada dotrze w okolice amfiteatru, koncert zagra Big Band Rondo Konstancin, a po nim zabawny program taneczny z pokazem mody w stylu Belle Epoque zaprezentuje Szkoła Tańca Jane Austen z Krakowa. Na tym nie koniec, ponieważ po występach lokalnych zespołów Etiuda i Przepióreczka akrobacje cyrkowe zaprezentuje Retro Cyrk, a następnie zaśpiewa brytyjska sopranistka Kayleigh McEvoy. Publiczność zobaczy tego dnia także arcyśmieszny spektakl „Niedźwiedź” według Antoniego Czechowa w wykonaniu aktorów Teatru Rampa. Na zakończenie o godz. 19.30 artyści Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie zaśpiewają najpiękniejsze arie operowe i operetkowe.
W Parku Zdrojowym tego popołudnia nie zabraknie wielu atrakcji retro: warsztatów plastycznych, teatralnych, mydelniczych, tanecznych, zabaw sportowych, kataryniarza, przejażdżek bicyklami i tricyklem, dorożkami a nawet balonem (w godz. 18-21, park Ikara) i wystawy zabytkowych aut. A w Hugonówce o godz. 18 będzie można obejrzeć porywającą historię narodzin kina.
Dwudniową imprezę w godz. 21-23 zakończy potańcówka w altanie, do której przygrywać będzie Warszawska Orkiestra Sentymentalna przypominająca czasy, w których królowały przeboje Adama Astona, Henryka Warsa czy Jerzego Petersburskiego.
Patronami Dni Konstancina są Kurier Południowy i portal Piasecznonews.pl.
Piotr Chmielewski


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Wieczór teatralny z Dariuszem Kordkiem
· Historia piaseczyńskich bibliotek
· Średniej wielkości telewizor do salonu - ile powinien mieć cali?
· Witold K. w Hugonówce
· Wystawa prac Tamary Łempickiej będzie czynna do marca
· Inicjatywa doceniona
· Świąteczna atmosfera zapanowała na kolejce
· Zjednoczeni w śpiewie
· Niezwykła sztuka Leokadii Nastały
· Oddali hołd wielkiemu pisarzowi
· Jesień zapukała do drzwi
· Cichosza w Bibliotece
· Duety Altówkowe Michała Zaborskiego
· Powstańcze losy artystów i Wielkopolan
· Rusza Musica Classica
· Trwa otwarcie kultury w Nowej Iwicznej
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Niezwykły konkurs „Obrazy z życiem”
· W Centrum Kultury wystąpi Zazula
· Piękna filia biblioteki
· Nocowanki, czyli nocą w bibliotece
· Bogusław Morka zaśpiewał kolędy i przebój Franka Sinatry
· Mariusz Szczygieł o „lasce nebeskiej”
· Młodzi plus książki, czyli Festbook
· Festiwal pełen wzruszeń
· Pięknymi głosami o niepodległości
· Oszukane i okaleczone
· Poczuj się jak żołnierz Piłsudskiego
· Twórz historię po swojemu
· Muzyka najwyższych lotów
· Karawana pełna sztuki
· Biblioteka zachęca do czytania latem
· Historia, która nadaje się na książkę
Wydanie:
OTWOCKIE
· Wracają Dni Karczewa, znamy datę!
· „Kolacja dla głupca” Wiązowski Teatr Muzyczny
· Teatrzyk nieDuży, ale z sukcesami
· Piersi, Margaret, Poparzeni Kawą – będzie się działo na Targowisku
· Będzie wystawa o historii Warki
· Kolejny udany „Wieczór z Kulturą”
· Benefis Morki
· Kultura – najcenniejszy eksponat Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
· 100-lecie Danuty Szaflarskiej
· Kolędowanie z Moderato
· Koncert kolęd
· Orszak Trzech Króli w Warce Zwycięska bitwa aniołów z diabłami
· Na ludową nutę, czyli Święto Kultury Regionalnej
· Huknął puzonem, no i tak to się zaczęło...
· Festiwal Pieśni Sakralnej
· Kazimierz Kochański w Domu Literatury
© 2005-2023  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest