Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 lutego 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 lutego 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 23 lutego 2018 **


wydanie grójeckie (nr 444), 2012-07-13
Pikniki i festyny w gminach

POWIAT Początek wakacji, czyli przełom czerwca i lipca sprzyja imprezom organizowanym w wielu gminach powiatu grójeckiego. Rozpoczęła je Noc Świętojańska w Osieczku. Ale chyba najbardziej znany jest Piknik w Błędowskich Sadach, który z wielką pompą odbył się po raz 11

Bawiono się również w Nowym Mieście nad Pilicą (gdzie gwiazdami byli Sylwia Grzeszczak i zespół Ich Troje) oraz w Sułkowicach, gdzie miał miejsce chyba najbardziej kameralny, za to bardzo swojski festyn. O błędowskim pikniku donosiła nawet telewizja (szkoda, że tak mało). Zabawa w błędowskich sadach (chyba największy odsetek w całym powiecie) wpisuje się w cały cykl imprez związanych z sadownictwem. Rozpoczyna je Święto Kwitnących Jabłoni, a kończy wielki festyn Święto Jabłka w Warce (burmistrz Dariusz Gizka obiecał, że miasto powróci do tej tradycji).

Zabawa w sadzie

Co więc zobaczyliśmy na scenie w Błędowie? W sobotę zabawę rozpoczął zespół The Gem Stones, wprowadzając publiczność w rockowy klimat. Wszyscy oczekiwali jednak na występ Oddziału Zamkniętego, na który przybyły tłumy widzów. Zespół powtórzył niemal w całości koncert z Grójca (z maja), dodając kilka piosenek. Muzycy zagrali na „większym luzie” i bez trudu rozruszali publiczność. Później nadszedł czas na letnie przeboje zespołu Skaner. Zwieńczeniem wieczoru był pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka. W niedzielę, „ranne ptaszki” rywalizowały w zawodach wędkarskich. Po południu podziwialiśmy Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych i emocjonowaliśmy się rozgrywkami finałowymi o piłkarskie mistrzostwo Polski sadowników (medaliści: 1. Pniewy, 2. Łęczeszyce, 3. Błędów). Na scenie tymczasem popisywały się przedszkolaki. Odkryto nowe talenty: wokalny Kamili Khanafer oraz grającego na gitarze gimnazjalistę z Grójca. Niedzielny wieczór, mimo burzliwej pogody i ulewnego deszczu, nie odstraszył fanów gwiazdy wieczoru Brathanków. Koncert był miły dla ucha, ale bez Haliny Mlynkowej kapela nie ma już tego uroku. Wieczór udanie zakończył zespół Jampuls.

Raz na ludowo

Jakież było zdziwienie przybyłych na festyn w Sułkowicach, gdy za „barem” zobaczyli przedstawicieli lokalnych władz. Sprawnie napełniali szklanki ze złocistym napojem przewodniczący rady gminy Stanisław Mróz oraz szef Komisji Oświaty i Porządku Publicznego Łukasz Grochal, któremu pomagał wiceprzewodniczący rady powiatu Krzysztof Ambroziak. W pierwszych godzinach obecność „barmanów” chyba nakazywała uczestnikom zabawy powściągliwość w korzystaniu z uroków i smaków browaru. Później nikt już na takie drobnostki nie zwracał uwagi. Bawiono się wyśmienicie. Zanim „parkiet”, czyli placyk przed sceną (naczepa TIRA, otwarta z jednej strony), opanowali tancerze, odbyło się kilka konkursów i zabaw przygotowanych przez kierownik Domu Kultury Ewę Karkowską i Łukasza Grochala. Panie rywalizowały na przykład w przygotowaniu sałatki, którą następnie oceniali panowie. Ale najciekawszy był konkurs na temat zakończonych niedawno mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012. W znakomity nastrój wprowadziła wszystkich prowadząca zabawę, która życzyła jednemu z chłopców, aby był taki, jak Mario Barwuah Balotelli. - Czarny to on już nie będzie, a takiego charakteru nie daj Boże - usłyszeliśmy od jednego z członków rodziny chłopca. Urocza pani Ewa miała zapewne na myśli talent słynnego włoskiego napastnika, a być może chodziło też o jego... zarobki. Sobotni wieczór bardzo się przedłużył. Rozchodzono się już dobrze po północy.
Leszek Świder
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Pierwsza jesień nowych Gosirek
· Kobiety też grają w piłkę!
· Nagrodzono najlepszych sportowców
· X Fight najlepszym klubem w Polsce!
· Sparta ma się dobrze
· Piaseczno na czele Playareny
· Na szczytny cel
· Perła grała do końca
· Zwycięstwo po pięciu setach
· Międzynarodowa gwiazda Pucharu Zimy
· Świąteczne Grand Prix z wychowankiem
· Wynik nie był najważniejszy
· Lepsi od Pułtuska
· Rozgrywki Playarena coraz popularniejsze
· Konstancin znów lepszy od Piaseczna
· Mecz bez historii
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Od złota po brąz. I wyjazd do Holandii
· Grodzisk trzyma kciuki za Luizę
· Rowerowy wicemistrz Polski
· Pamięci wspaniałego kolegi i hokeisty
· Wiosnę od jesieni dzieliły 42 km
· KS Raszyn rośnie w siłę
· Strażak z koroną maratonów
· Z Bundesligi do hali przy Westfala
· Najszybsze kadetki w Polsce
· Magicy piłki wyjdą na ulice
· Znicz spadł do drugiej ligi!
· Lasy Młochowskie pełne amatorów MTB
· Szykuje się wielkie ściganie
· Rodzinny Bieg Raszyński
· Już niedługo Bieg Raszyński
· Turniej mini siatkówki rozstrzygnięty
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest