Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 marca 2023**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 930), 2023-01-13
Co powstanie na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej?

PIASECZNO Przed świętami pisaliśmy o planach wybudowania na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej gigantycznych hal magazynowych. – Nie jesteśmy tym zachwyceni – mówił burmistrz Daniel Putkiewicz. Po naszej publikacji do sprawy odniosła się przygotowująca inwestycję tę firma Nhood Polska, która rzuciła na nią nieco inne światło...

W sierpniu 2020 roku opisywaliśmy plany wybudowania między ulicami Puławską, Energetyczną, Mleczarską oraz Sękocińską nowoczesnej dzielnicy mieszkaniowej. Inwestycja miała zostać otoczona zielenią i terenami rekreacyjnymi. Miała łączyć funkcje mieszkaniowe, biurowe, rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe. Chodziło o to, aby stworzyć przestrzeń przyjazną nie tylko do życia, ale też pracy, rozrywki czy spędzania wolnego czasu. Od strony ul. Puławskiej miał powstać kompleks rozrywkowo-gastronomiczny, z kolei od Energetycznej inwestor planował wybudować budynki biurowe i hotel. Wzdłuż Mleczarskiej miała powstać kameralna zabudowa mieszkaniowa. W nowej dzielnicy planowano liczne tereny zielone, nowoczesne rozwiązania energetyczne i ograniczenie ruchu kołowego. Przedstawione założenia urbanistyczne wstępnie zaakceptował gminny wydział architektury.
Jesienią ubiegłego roku na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej rozpoczął się proces oczyszczania gleby, co miało związek z planowaną inwestycją. Chodziło o podniesienie bioróżnorodności terenu.
Kompletna zmiana koncepcji
I kiedy już wszyscy myśleli, że wkrótce rozpocznie się budowa nowoczesnej dzielnicy, będącej ozdobą Piaseczna, nagle do urzędu gminy trafił nowy plan zagospodarowania tego obszaru. Miejsce niskich budynków usługowych i mieszkalnych, terenów rekreacyjnych oraz zieleni zajęło w nim pięć gigantycznych hal magazynowych. Okazuje się, że obowiązujący dla terenu po byłej zajezdni plan miejscowy dopuszcza w tym miejscu zabudowę magazynową i produkcyjną, co nie jest dobrą informacją dla mieszkańców.
– Zdaniem wydziału urbanistyki nasycenie tego terenu tylko jedną funkcją – magazynową – jest zbyt intensywne – komentował burmistrz Daniel Putkiewicz. Gmina zasugerowała inwestorowi, aby podzielił teren na mniejsze kwartały o różnym sposobie zagospodarowania z uwzględnieniem usług. Uważa też, że obecne zamierzenia inwestora nie są zgodne z omawianymi wcześniej rozwiązaniami projektowymi i projektem zmiany planu miejscowego. Kolejnym problemem jest obsługa komunikacyjna planowanego kompleksu magazynowo-biurowego, bo ulice Mleczarska, Puławska i Energetyczna nie są przystosowane do przyjęcia tak dużej liczby ciężkich samochodów.

Ostateczne decyzje
jeszcze nie zapadły

Po kilku dniach do sprawy odniósł się inwestor – firma Nhood Polska. Poinformował, że pracując nad nowymi inwestycjami bierze pod uwagę szeroki kontekst biznesowy, związany z zagospodarowaniem przestrzeni i funkcji obiektu, zaś podczas prac projektowych podejmuje dialog z potencjalnymi inwestorami oraz samorządem lokalnym.
„Takie działania mają miejsce również w przypadku inwestycji na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej w Piasecznie” - czytamy w oświadczeniu. Nhood Polska przekonuje, że od wielu miesięcy prowadzi rozmowy z urzędem gminy. Ich efektem są nowe propozycje zagospodarowania tego terenu. Z przekazanych nam informacji wynika, że wciąż trwają rozmowy na temat ostatecznego kształtu planowanej inwestycji i nie zapadły jeszcze w tej sprawie ostateczne decyzje.
Jak się dowiedzieliśmy, w kwartale pomiędzy ulicami Puławską, Energetyczną, Mleczarską oraz Sękocińską firma rozważa inwestycję typu Small Business Unit (SBU). Z funkcjonalnego punktu widzenia SBU są budynkami biurowymi klasy A, wzbogaconymi przestrzeniami magazynowymi, które ze względu na swoje parametry i elastyczność w kreowaniu przestrzeni są bardzo atrakcyjne dla potencjalnych użytkowników.
Nhood Polska przekonuje, że opracowywana na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej inwestycja typu Small Business Unit pozytywnie wpłynie na lokalną gospodarkę i odpowie na potrzeby biznesu, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, które poszukują lokalizacji o mieszanym charakterze. „Propozycja realizacji w Piasecznie koncepcji Small Business Unit wypływa z analiz biznesowych i badań rynku przeprowadzonych na zlecenie Nhood Polska, a także, co ważne, z uwarunkowań planistycznych. Warto zauważyć, że funkcja mieszkaniowa lub funkcja mieszkań na wynajem nie jest możliwa do wprowadzenia na bazie obowiązującego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego” - czytamy w dalszej części oświadczenia.

Tomasz Wojciuk
Komentarze
nick: Jarosław,     2023-01-13   09:38:41
W S P A N I A L E !!!!!!!!! Świetne miejsce na hale, logistyka to podstawa. Trafny wybór.
nick: Jarosław,     2023-01-13   09:38:56
W S P A N I A L E !!!!!!!!! Świetne miejsce na hale, logistyka to podstawa. Trafny wybór.
nick: Sąsiedzi okolicy,     2023-02-09   23:20:46
Pomysł z magazynami o różnej powierzchni to najgorsza propozycja z możliwych. Tak bardzo oczekiwane piękne centrum zostanie zamienione na coś co nie przyniesie mieszkańcom oraz sąsiadom tego miejsca żadnej korzyści.A podobno ludzie i ich zadowolenie jest najważniejsze.
nick: Logiczna,     2023-02-09   23:26:49
Nie chcemy magazynów.
nick: Piaseczynianka,     2023-02-09   23:30:28
Błagam jakie hale w centrum????? Do korków na Puławskiej dodajmy sznur tirów. Czy ktoś nie myśli. Co to są za beznadziejne plany. Litości
nick: Mieszkanka na Energetycznej,     2023-02-09   23:35:26
Czekaliśmy długo na zagospodarowanie terenu opisanego wyżej. Jedyną możliwą, logiczną i do zaakceptowania inwestycją potrzebną mieszkańcom Piaseczna jest piękne centrum piaseczyńskie, z lokalnymi restauracjami, sklepikami , z oazą zieleni, ławeczek itd.Nie wyrażamy zgody na żadne magazyny w centrum miasta. NIE!!!!
nick: Mieszkanka na Energetycznej,     2023-02-09   23:35:48
Czekaliśmy długo na zagospodarowanie terenu opisanego wyżej. Jedyną możliwą, logiczną i do zaakceptowania inwestycją potrzebną mieszkańcom Piaseczna jest piękne centrum piaseczyńskie, z lokalnymi restauracjami, sklepikami , z oazą zieleni, ławeczek itd.Nie wyrażamy zgody na żadne magazyny w centrum miasta. NIE!!!!
nick: Mieszkanka z sąsiedztwa,     2023-02-09   23:37:48
NIE!!!!Nie!!!!!

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Wkrótce ruszą wypłaty dotacji dla mieszkańców
· Utopili Marzannę. Ale to nie koniec...
· Ruszyła akcja ekologiczna
· Prom zacznie pływać w kwietniu
· Koniec miejsc na cmentarzu
· Problemy z L39
· Dramat na przejazdach
· Obwodnicy nie ma i... raczej prędko nie będzie
· Strażacy z OSP otrzymali kolejny sprzęt
· Chodziło o bezpieczeństwo
· Koncert charytatywny! Pomoc dla dziewczynki
· Otwarto nową kawiarenkę dla seniorów
· Mieszkanka: gmina chce mnie eksmitować z zajmowanego lokalu
· Pierwszy przejazd SKM-ką
· Kiedy przy szkole powstanie w końcu porządny parking?
· Coraz bliżej nowej jednostki straży pożarnej
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Strefa ciszy na basenie
· Szukając kompromisu, czyli rzecz o Paszkowiance 2
· Huczne powitanie wiosny
· Wypadł z drogi i koziołkował
· Przebudowa placu zabaw „Wróbelka Elemelka”
· Nie rozbiorą domu Magdaleny Abakanowicz
· Otwarto powiększony ZOL
· Ruszyła budowa odwiertu termalnego
· Od 20 marca PKP PLK odwoła 10 pociągów KM i skrócenie relacji 8
· Rusza rekrutacja do najlepszej szkoły podstawowej w Grodzisku Mazowieckim
· Zbudowali drugi tor dla WKD
· Trwa dochodzenie w sprawie wypadku w Dawidach Bankowych
· Zbliża się Bieg Raszyński
· Sceny jak z filmu- pościg, alkohol, narkotyki
· Szpital tworkowski zyskał nowy oddział
· I Gala Sportu zakończona sukcesem
Wydanie:
OTWOCKIE
· Walbachowski jarmark wielkanocny
· Remont Warszawskiej i objazdy
· Prom zacznie pływać w kwietniu
· Nie chcą mieszkać w mieście
· Święto organizacji pozarządowych w powiecie otwockim!
· Wiosenne porządki na placu zabaw
· Dziś kontrole na DK50!
· Włodarze powinni rozwiązywać problemy
· Czy Osieck i Kołbiel zostaną miastami?
· Frankówka znów zatętni życiem
· PZPN zbuduje ośrodek treningowy w Otwocku?
· Zimowe ściganie na poważnie
· POSZUKIWANIA OPIEKUŃCZE 17-LETNIEGO BARTOSZA
· Liczyła się każda sekunda. Policjanci uratowali kobietę z pożaru
· Od marca ruszy nowa linia autobusowa!
· Uwaga kierowcy! Objazdy!
© 2005-2023  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest