Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 stycznia 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 stycznia **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 stycznia 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 834), 2020-11-25
Nie tylko miejsca parkingowe - jakie udogodnienia oferują warszawscy deweloperzy?

Rynek nieruchomości mieszkaniowych w ostatnich latach został przejęty przez pokolenie Y - konsumentów bardzo wymagających. Od deweloperów oczekują oni nie tylko wysokich standardów wykończenia inwestycji, ale i tego, aby otoczenie zapewniało komfort życia i dawało poczucie bezpieczeństwa. Chcąc sprostać tym oczekiwaniom, deweloperzy coraz częściej wyposażają inwestycje w szereg dodatkowych uzgodnień. Jakich? Sprawdzamy.

Miejsce parkingowe – najbardziej pożądane udogodnienie.


Jeszcze kilka lat temu najbardziej poszukiwanym udogodnieniem było miejsce parkingowe przy mieszkaniu. To w garażu podziemnym było postrzegane jako symbol luksusu i prestiżu samej nieruchomości. Dziś parking przy apartamentowcu czy miejsce w garażu nie budzi takich emocji, choć nadal jest dla wielu pożądanym udogodnieniem. To właśnie dlatego niektórzy deweloperzy proponują je w cenie mieszkania lub za niewielką opłatą.
Są jednak i tacy, którzy postępują odwrotnie – chcąc skusić coraz bardziej proekologicznych milenialsów, zamiast parkingu proponują inne udogodnienia, bardziej przyjazne środowisku. Tym najprostszym jest bliskość miejskich wypożyczalni rowerów, skuterów czy elektronicznych hulajnóg.  Tego typu usprawnienia zazwyczaj łączą się z innymi rozwiązaniami proekologicznymi np. stacjami do ładowania samochodów elektrycznych.

Parking już nie wystarczy.
Miejsce parkingowe dla pojazdu - samochodu, czy roweru to jedno z najbardziej pożądanych udogodnień i niemalże standard, jaki oferują nowe mieszkania w Warszawie . Odpowiadając na potrzebę bezpieczeństwa nabywców apartamentów, deweloperzy dbają również o to, aby budynek był odpowiednio chroniony, stąd też instalują system monitoringu, a czasem nawet zatrudniają ochronę. Bardziej wymagającym nabywcom proponowane są natomiast mieszkania mogące pochwalić się zastosowaniem systemu smart home, umożliwiającego sterowanie sprzętami i funkcjami domu za pomocą aplikacji w smartfonie czy tablecie. W system smart home wpisuje się też zastosowanie inteligentnych rozwiązań w otoczeniu nieruchomości. Jako przykład takich wskazuje się, chociażby ławki fotowoltaiczne, gdzie można jednocześnie wypocząć, naładować telefon czy laptop. Przyjazne i zielone otoczenie - najlepiej połączone z wewnętrznym placem zabaw - to zresztą kolejne wymaganie, znajdujące się wysoko na liście oczekiwań osób poszukujących mieszkań. Wysoko oceniają oni również nieruchomości, w których znajduje się strefa fitness.

Jeden most bliżej miasta
Niektórzy deweloperzy idą o wiele dalej i proponują nie tylko udogodnienia w nieruchomości i na podwórzu, ale i w szeroko rozumianej okolicy. Współpracując z firmami prywatnymi, a nawet władzami miasta dbają o to, aby uczynić otoczenie przyjaźniejszym i bezpieczniejszym mieszkańcom. Efektem takich kooperacji jest np. postawienie paczkomatów na osiedlu. Rezultaty bywają jednak i bardziej spektakularne. Przykładem takich może być, chociażby budowa mostu przez Potok Służewiecki na warszawskim Wilanowie. Budowie patronuje zarówno urząd dzielnicy Wilanów, jak i Grupa ROBYG. Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Miasteczka Wilanów sprawniej będą mogli dojechać do innych warszawskich dzielnic. Warto podkreślić, że tego typu współpracę nie są niczym niezwykłym. Wielu deweloperów decyduje się wesprzeć infrastrukturę terenu, gdzie buduje osiedla, zachęcają tym samym wyższym standardem życia w swoich inwestycjach.
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Ogłoszono przetarg na przebudowę ważnych ulic
· Przenosiny miejskiej jadłodajni
· Duże rondo otrzymało nietypową nazwę
· Czy zabytkowa stacyjka trafi wreszcie pod skrzydła gminy?
· Spowalniacze zmorą kierowców
· Coraz mniej bezpańskich psów i kotów
· Wyjście prosto w ciemność
· Biją Ukraińców?
· W szpitalu rodzi się coraz więcej dzieci
· Kolejne dzikie wysypisko śmieci
· Zdewastowano kapliczkę
· Operacja „Zima”
· 709 wraca na dawną trasę!
· Co dalej ze starą mleczarnią?
· Wypadek i lądowanie śmigłowca
· Mobilne Mikołajki w DACPOL
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest