Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 9 kwietnia 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 9 kwietnia 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 9 kwietnia 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 834), 2020-11-20
Wieczór kickboxingu

KICKBOXING Choć, z powodu pandemii musiała się odbyć bez udziału kibiców, to gala Piaseczno Fight Night 2020 pod względem sportowym była jedną z najlepszych do tej pory. Patronem medialnym zawodów był Kurier Południowy

Organizatorzy imprezy zadbali o to, żeby wszyscy fani sportów walki mogli śledzić na żywo relację z imprezy na facebook'owym kanale Polskiego Związku Kickboxingu. Zawody otworzyli wspólnie wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak i prezes PZKB Piotr Siegoczyński, a walki poprzedziła symboliczna minuta ciszy w intencji zmarłego niedawno trenera KSW Szczecinek Krzysztofa Pajewskiego.
W ramach imprezy odbyło się łącznie osiem pojedynków – dwa rankingowe i sześć mistrzowskich. Warto podkreślić, że wszystkie walki stały na wysokim poziomie i były niezwykle zacięte, a dodatkowo w dwóch z nich wystąpili młodzi zawodnicy miejscowego X Fight Piaseczno. Oliwia Ściągaj rywalizowała tego wieczoru z Julią Durkiewicz (Ks. Ziętek Team Kalisz), a w tym sezonie zmierzyły się one ze sobą już po raz trzeci. - Julia to doświadczona i utytułowana zawodniczka, która zawsze toczyła zacięte i wyrównane pojedynki z naszą reprezentantką – podkreśla Mariusz Niziołek, trener X Fight Piaseczno.
Dziewczyny spotkały się wcześniej na Mistrzostwach Polski Full-Contact w Drezdenku. Wtedy, w finale, po trudnej walce wygrała Oliwia. Kolejny pojedynek miał miejsce na Mistrzostwach Kick-Light w Płocku, gdzie znów lepsza była nasza reprezentantka. Niestety, w konfrontację w ramach Piaseczno Fight Night lepiej weszła zawodniczka z Kalisza, która od samego początku była pewna siebie, a jej ciosy bokserskie precyzyjniejsze. Oliwia zaprezentowała natomiast szeroki wachlarz kopnięć i w tym elemencie górowała nad rywalką. Ostatecznie walka skończyła się wynikiem 2:1 dla Julii. - Na kartach sędziowskich każda z rund była bliska remisu, jednak ciosy bokserskie przeciwniczki z Kalisza bardziej przekonały sędziów punktowych o tym, że to jednak ona bardziej zasłużyła na zwycięstwo w tym pojedynku – podsumowuje Mariusz Niziołek. - Moim zdaniem Oliwia nie była sobą w tym pojedynku, być może powodem był stres lub przemęczenie sezonem. Wcześniej startowała w czterech turniejach mistrzostw Polski, jest podwójną mistrzynią w Full-Contact i kick-light, a w low-kick i light-contact zdobyła dwa srebrne medale. Znalazła się w gronie najlepszych juniorek PZKB oraz multimedalistek w naszym kraju.
Drugim reprezentantem naszego klubu był Rafał Wójcik, który stoczył pojedynek o Młodzieżowe Zawodowe Mistrzostwo Polski w Full-Contact w kat. -67 kg. Przeciwnikiem Rafała był brązowy medalista tegorocznych Mistrzostw Polski - Mateusz Dąbrowski z Gorzowa. Od samego początku pojedynku nasz zawodnik zdecydowanie ruszył na swojego przeciwnika i w pełni go kontrolował, zdecydowanie wygrał każdą rundę i udowodnił tym samym, że jest najlepszy w Polsce w formule Full-Contact. - Walka szła po mojej myśli – nie kryje Rafał Wójcik. - Od początku z trenerem Michałem Jabłońskim wiedzieliśmy że trzeba nacierać, bo przeciwnik był zbyt wysoki aby bawić się w szermierkę. Myślę też, że moje pierwsze mocne kopnięcia na wątrobę podłamały psychicznie mojego rywala. Byłem bardzo dobrze przygotowany kondycyjnie, wydolnościowo i siłowo oraz bardzo poprawiłem swoją technikę przez ostatnie miesiące. Teraz nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i przygotowania do kolejnego sezonu startowego.
W pozostałych pojedynkach Mateusz Kamiński pokonał Dominika Rutelonisa (3:0), Piotr Stępień – Krzysztofa Włodarczyka (3:0), Krystian Topczewski – Mateusza Brusiło (3:0), Paweł Strykowski – Tomasza Borowca (2:1), Paweł Józefowicz – Mikołaja Kopaniszyna (3:0) i Marcel Gielezy – Michała Ronkiewicza (2:1). Na zakończenie gali jej organizatorzy wyrazili nadzieję, że w przyszłym roku impreza odbędzie się już z udziałem kibiców.
Grzegorz Tylec
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Skynet – szybki internet podąża za potrzebami mieszkańców
· Uprzątnięto śmieci zalegające w środku lasu
· Ogień pozbawił ich dachu nad głową
· Mieszkanka: Kupiłam nowy dom, grzyba dostałam gratis
· Spalona ruina straszy przechodniów. Czy zostanie rozebrana?
· Ronda i park nazwano na cześć lokalnych bohaterów
· Krótszy sezon na rower miejski. Dlaczego?
· Przejechał się rowem. Zapłaci 500 zł mandatu
· Rusza Piaseczyńska Liga Spławika
· Nie będzie parkingu przy Towarowej
· Spółdzielnia montuje kolejne płotki w centrum miasta
· Uwięziona sarna odzyskała wolność
· Śmieci w centrum uzdrowiska
· Jednak wolno budować pod linią wysokiego napięcia!
· PKP chce zlikwidować przejazdy kolejowe
· Czy po okolicy krążą wilki?
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest