Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 sierpnia 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 sierpnia 2021 **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 6 sierpnia 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 833), 2020-11-18
Czy da się zaoszczędzić dzięki panelom słonecznym? I ile?

12
Wiele mówi się ostatnio o oszczędnościach wynikających ze znacznego obniżenia rachunków za prąd po zainstalowaniu instalacji fotowoltaicznej. Jednak inwestycja ta oznacza też dosyć spore koszty samego systemu. O tym, czy da się zaoszczędzić dzięki panelom słonecznym i ile, rozmawiamy z Panem Łukaszem Siemińskim, Prezesem spółki Sunvival Energy należącej do grupy Sunrise Energy. Firmy, która montuje instalacje fotowoltaiczne, doradza swoim klientom i pomaga im załatwić wszystkie skomplikowane formalności.

"Dostępne obecnie rozwiązania mogą dać naprawdę spore korzyści finansowe" - mówi Pan Łukasz - "Na własny użytek obliczyliśmy, że inwestycja w panele słoneczne to oszczędności, które odpowiadają 15% do 20% zysku z kwot zainwestowanych w instalację fotowoltaiczną. A pamiętajmy, że oprocentowanie lokat jest obecnie tak niskie, że pieniądze złożone w banku nie przynoszą właściwie żadnego dochodu, za to szybko tracą na wartości".
"Na naszej stronie internetowej" - kontynuuje Pan Łukasz - "pod adresem https://sunvival.pl/#calc , znajdziecie Państwo kalkulator, który oblicza oszczędności na rachunkach za prąd po upływie roku, 10 i 25 lat."

„Już przy kwocie comiesięcznych rachunków za energie elektryczna w wysokości 200 złotych, okazuje się, że oszczędności w skali roku wynoszą 2 256 zł, 10 lat - 28 376 zł, a po 25 latach - aż 107 672 zł. To bardzo konkretne kwoty".
"Czasu na wykorzystanie dopłaty z programu Mój prąd jest coraz mniej - mówi dalej Pan Łukasz - "Jednak ciągle dostępna jest ulga termomodernizacyjna, która pozwala odliczyć od dochodu do 53 tysięcy zł wydanych na instalację fotowoltaiczną. Jeśli więc zdecydujemy się na instalację o mocy 3,5 kWh, która pozwala wygenerować ilość energii elektrycznej odpowiadającej rachunkowi za prąd w wysokości 200 złotych, to taka instalacja fotowoltaiczna, zależnie od wybranego pakietu z dotacją, będzie kosztować u nas od  11,5 tysiąca złotych do 13 tysięcy złotych." 
"Wydaje się, że to sporo" - kontynuuje Pan Łukasz - "Jednak, w zależności od progu podatkowego, z miejsca odzyskamy co najmniej 2 - 3 tysiące złotych. Inwestycję można też pokryć z preferencyjnego kredytu fotowoltaicznego, którego rata, w przypadku instalacji, o których rozmawiamy, wynosi tylko od 128 do 145 złotych."
"To niewielkie pieniądze, które pozwalają nam mieć własną instalację fotowoltaiczną, własny prąd i przyłożyć rękę do produkcji zielonej energii. A ponieważ koszt paneli fotowoltaicznych zwraca się średnio po 6 -7 latach, to instalację można traktować jak inwestycję długookresową z całkiem sporą stopą zwrotu. Tym bardziej, że panele na dachu znacznie podnoszą wartość nieruchomości."
Obecne rozwiązania prawne pozwalają właścicielom niewielkich, domowych instalacji fotowoltaicznych (o mocy do 10kWh) oddawać do sieci nadwyżki energii elektrycznej produkowanej w okresach dużego nasłonecznienia. Z nadwyżki tej można skorzystać w chwili, kiedy panele fotowoltaiczne nie pracują, na przykład nocą - zakład energetyczny oddaje 0,8 kWh za każdą 1 kWh wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną. A że rozlicznie odbywa się w cyklu rocznym, można tak dobrać instalację, żeby w całości pokrywała potrzeby domu.
Spytaliśmy Pana Łukasza z czego wynikają różnice w cenach oferowanych systemów: "Cena pakietu uzależniona jest oczywiście od mocy montowanej instalacji fotowoltaicznej, ale też od rodzaju użytych paneli słonecznych i inwertera. Używamy wyłącznie sprawdzonych rozwiązań, na które objęte są nawet  15 lat gwarancją. I chociaż koszt inwestycji wydaje się spory, to jest to jedna z najniższych ofert na rynku".
"Zapraszamy do kontaktu" ­- mówi Pan Łukasz- "Jesteśmy jedyną firmą w Polsce, z którą możecie Państwo skontaktować się przez telefon, Internet i e-mail. Chcemy być bliżej naszych klientów i ułatwić im kontakt w tym trudnym okresie. Dlatego z naszymi pracownikami można rozmawiać całkowicie zdalnie. Wszystko cierpliwie wytłumaczą, wyjaśnią i pomogą załatwić formalności, w tym preferencyjny kredyt fotowoltaiczny, jeśli zdecydujecie się Państwo na montaż instalacji. Pozostanie tylko wpuścić ekipę monterską na plac i do garażu, gdzie zainstalujemy inwerter. Potem jeszcze wymiana licznika przez zakład energetyczny i można korzystać z własnej instalacji."
I dodaje: "To dużo prostsze, niż się wydaje. I przynosi prawdziwe oszczędności."
Sunvival Energy jest częścią grupy Sunrise Energy, której spółki obsługują zarówno klientów indywidualnych, jak i partnerów biznesowych i instytucjonalnych. Jest to pierwsza marka na polskim rynku rozwiązań fotowoltaicznych, która proponuje swoim klientom w pełni internetowy proces doboru instalacji fotowoltaicznej, projektowania, finansowania, ubezpieczenia, pomocy w załatwieniu kredytu oraz obsługi instalacji. Można się z nimi skontaktować przez e-mail: kontakt@sunvival.pl, pod numerem telefonu: 22 113 45 44 lub za pomocą formularza na stronie internetowej https://sunvival.pl/kontakt/.

tagi:    panele słoneczne

Komentarze
nick: Max,     2020-11-18   14:58:38
Ciekawa wypowiedz. Jestem pewny ze trzeba odchodzic od energetyki opartej na weglu w kierunku takich pomyslow jak fotowoltaika. Oszczednosci sa imponujace !

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Coraz bliżej modernizacji PCU
· Mieszkańcy chętnie szczepią się przeciwko COVID-19
· Sukcesy naszych pływaków
· Burmistrz porównał obecną sytuację pogodową z powodziami z 2010 roku
· Wkrótce piesi poczują się bezpieczniej
· Planują maszt w sąsiedztwie osiedli
· Głośna Planeta Zalesie?
· Co dalej z parkiem w Zamieniu?
· Zatoczka autobusowa zamiast parkingu
· Powstanie oczami dzieci
· Uciążliwa wąskotorówka?
· Sukces weteranów tenisa
· Znamy wyniki egzaminów 8-klasistów
· Niektórzy zapłacą mniej za śmieci
· Spór o wycinkę lasu w Głoskowie
· Klasyczne auta ciągle w modzie
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2021  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest