Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 stycznia 2021**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 stycznia **Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 stycznia 2021*


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 830), 2020-10-16
Jesteśmy klubem rodzinnym

SIATKÓWKA, II LIGA Z Michaliną Tokarską, trenerką MUKS Krótka Mysiadło, rozmawia Grzegorz Tylec

W tym roku drużyna wygląda zupełnie inaczej kadrowo niż w ubiegłym sezonie. Jak mogłabyś scharakteryzować obecny zespół?
Zupełnie inaczej to za dużo powiedziane. Dalej grają trzy podstawowe zawodniczki: utalentowana rozgrywająca Maja Kott, środkowa Dorota Kubiczek oraz Ola Zdon, która jest z nami od samego początku, a nasza wychowanka Dominika Bartosz wywalczyła sobie dobrą grą miejsce pierwszej libero. Nadal są z nami również nasze młode Zosia Łagowska, Wiktoria Czernuszyn i Hania (młodziczka z powołaniem do kadry 2006). Nowe zawodniczki to tegoroczne maturzystki, bliźniaczki Kasia i Gosia Żmijewskie, z Sosnowca przyszła też przyjmująca Karina Jakuć oraz kadetka z Lesznowoli Ola Lubedkin. Do tego dodajmy dwie doświadczone mamy: Martę Piekut i Beatę Olenderek i... drużyna jest kompletna.

Na co stać Krótką w tym sezonie? Jaki jest wasz cel sportowy?
Myślę, że stać nas na wiele, bo dziewczyny są ambitne i waleczne. Jesteśmy w trakcie budowania drużyny, ale już teraz widać zgranie i zrozumienie między zawodniczkami, a moim zdaniem w damskiej drużynie wsparcie to podstawa. Cel sportowy mamy taki sam jak w zeszłym roku - zagrać jak najlepiej. Jeśli chcemy marzyć o zawodowym graniu, awansie do pierwszej ligi, to z obecnym budżetem jest to nierealne.

Co zrobić żeby sukcesy młodych zawodniczek w Mistrzostwach Polski i na plaży przełożyły się na silną drużynę seniorską w Lesznowoli? Czego do tego potrzeba?
Jeszcze kilka lat temu udział naszych młodziczek w półfinałach Mistrzostw Mazowsza wydawał się sukcesem, a teraz dotarły do półfinału Mistrzostw Polski młodziczek. Powoli to co wydawało się tylko marzeniem staje się faktem. Myślę, że ogr