Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 kwietnia 2020**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 kwietnia**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 10 kwietnia**

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 800), 2020-02-28
Sparingi dla biało-niebieskich

PIŁKA NOŻNA, IV LIGA MKS Piaseczno wygrał dwa ostatnie spotkania kontrolne w przerwie zimowej między rozgrywkami czwartej ligi. Najpierw był lepszy od Hutnika Warszawa (4:2), a następnie pokonał Ząbkovię Ząbki 3:1. Forma podopiecznych Arkadiusza Modrzejewskiego wygląda więc na razie obiecująco

W spotkaniu z Hutnikiem wynik otworzył w 13. minucie Łukasz Krupnik, który - po podłączeniu się do akcji ofensywnej - dośrodkował na tyle skutecznie, że jeden z rywali skierował piłkę do własnej siatki. Przyjezdni wyrównali już jednak po pięciu minutach za sprawą szybkiego kontrataku i strzału Piotra Wielgosza, byłego zawodnika Piaseczna. W pierwszej połowie do siatki trafiali już jednak później wyłącznie biało-niebiescy. Najpierw wrzutkę z rzutu rożnego strzałem głową wykończył Michał Suchanek, a na 3:1 podwyższył wynik Maksymilian Vogtman, popisując się ładnym wolejem. Po zmianie stron w 58. minucie Kamil Matulka efektownie zagrał z kolei do Suchanka, który nie miał problemów ze zdobyciem kolejnego gola. Tuż przed końcem zawodów rozmiary porażki Hutnika zmniejszył jeszcze Piotr Wielgosz, ustalając tym samym wynik sparingu.
Nie gorzej poszło piasecznianom w meczu siódmą drużyną północnej grupy czwartej ligi. Choć goście zaczęli dość obiecująco, to znów gospodarze pierwsi wpisali się na listę strzelców. W 24. minucie, po ładnie rozegranej akcji, podanie Patryka Dąbkowskiego spod linii końcowej wykorzystał zamykający akcję Michał Suchanek, który bez żadnych problemów trafił na 1:0. I choć trzeba jednak przyznać, że Ząbkovia była później bliższa zdobycia gola, to... Piaseczno było znów skuteczniejsze. Tym razem nadarzyła się świetna okazja by przećwiczyć wykonywanie jedenastek.
Najpierw, po wrzutce z prawej strony boiska, Maksymilian Vogtman był faulowany w polu karnym, a rzut karny pewnie wykorzystał Łukasz Krupnik. Sześć minut później ten sam egzekutor podwyższył na 3:0 z jedenastki – tym razem podyktowanej za zagranie piłki ręką. Tuż przed końcem meczu Ząbkovia zanotowała w końcu trafienie honorowe, po efektownym strzale Bartosza Wiśniewskiego.
W najbliższą sobotę 29 lutego piłkarze MKS Piaseczno rozegrają jedyny tej zimy wyjazdowy mecz sparingowy. O godzinie 11 podejmą w Radomiu trzecioligową Broń.