Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 lipca 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 lipca 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 12 lipca 2019 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 763), 2019-04-26
Lider udzielił surowej lekcji

PIŁKA NOŻNA, IV LIGA, SPARTA JAZGARZEW – POGOŃ GRODZISK MAZOWIECKI 1:6 Rozpędzony lider był zdecydowanym faworytem ostatniego meczu w Wólce Kozodawskiej. Kibice gospodarzy nie spodziewali się jednak, że przewaga przyjezdnych będzie aż tak wyraźna, a spotkanie rozstrzygnie już w zasadzie jego pierwszy kwadrans

Przedmeczowa taktyka Sparty załamała się już w pierwszej minucie gry, kiedy to Michał Strzałkowski wyprowadził Pogoń na prowadzenie. Ten sam zawodnik dołożył jeszcze kolejne trafienie w 13. minucie, a dwie minuty później Mariusz Baranowski strzelił na 0:3. Co ciekawe, goście wcale nie postawili na jakiś zmasowany atak. Piłkę częściej mieli nawet w posiadaniu gospodarze, ale zawodnicy z Grodziska Mazowieckiego grali pewnie w obronie i byli do bólu skuteczni w ataku. Praktycznie każdy ich strzał lądował w siatce rywali, co nie wystawia niestety formacji defensywnej Sparty najlepszej recenzji. A kiedy jeszcze przed przerwą kolejne gole dla Pogoni dołożyli Patryk Szymański i Damian Jaroń, kibice z coraz większą obawą zaczęli się zastanawiać czy nie będą przypadkiem świadkami najwyższej w historii porażki ligowej swojego klubu.
Na szczęście druga połowa wyglądała już nieco lepiej. W 53. minucie humory kibicom Sparty poprawił nieco Mateusz Keller, który zamknął akcję po dobrym dośrodkowaniu Bartłomieja Bobowskiego. Chwila radości nie trwała jednak długo, bo tuż po wznowieniu gry szóstego gola strzelili goście, a konkretnie Strzałkowski, który skompletował tym samym hat-trick. Pogoń mogła zresztą wygrać wyżej, ale nie zdołała już utrzymać rewelacyjnej skuteczności z pierwszej połowy.