Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 16 listopada 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 16 listopada 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 16 listopada 2018 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 740), 2018-10-31
Zaczęły świetnie, ale przegrały

SIATKÓWKA, II LIGA, KRÓTKA MYSIADŁO - AZS AWF Warszawa 2:3 (25:22, 25:17, 14:25, 16:25, 11:15) Spotkanie na dobrym sportowym poziomie mogli obejrzeć kibice w sobotę w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle

Faworytkami meczu były przyjezdne – drużyna wprawdzie młodsza i mniej doświadczona, ale już na pierwszy rzut oka widać, że dysponująca świetnymi warunkami fizycznymi. – Z powodu braku funduszy trenujemy tylko dwa razy w tygodniu, a AWF pięć razy – przyznała Michalina Tokarska, grająca trenerka Krótkiej Mysiadło. – Powinny nas zniszczyć.
Mimo to, w pierwszych dwóch setach to gospodynie zagrały wręcz koncertowo. Świetne przyjęcie, precyzyjne rozegranie i skuteczny atak sprawiły, że naprawdę było na co popatrzeć. Zaskoczone rywalki momentami sprawiały wrażenie mocno zagubionych i zaczęły popełniać proste, niewymuszone błędy, które raczej nie powinny uchodzić w tej klasie rozgrywkowej.
Po drugim secie siatkarki AWF, zmobilizowane przez swojego trenera, wzięły się jednak w końcu do pracy. Poprawiły przede wszystkim grę blokiem i zaczęły robić użytek ze swojego wzrostu, a z kolei w Krótkiej coraz słabiej zaczęło funkcjonować przyjęcie, co miało swoje przełożenie na efektywność kończenia akcji. W decydującej partii oglądaliśmy niejako miniaturę tego co wcześniej. Nasze zawodniczki zaczęły znakomicie, uzyskując kilkupunktowe prowadzenie w tie-breaku, ale ostatecznie oddały inicjatywę i pozwoliły rywalkom na wygranie meczu. – Pierwszy raz grałyśmy w takim składzie z Pauliną Biranowską na rozegraniu – skomentowała mecz Michalina Tokarska. – Myślę, że porażka to za duże słowo. AWF ma świetne zawodniczki i dwa wygrane sety to dla nas duże osiągnięcie, zwłaszcza jako drużyny, która na początku sezonu zastanawiała się czy nie wycofać się z rozgrywek z braku funduszy. Mamy fajną atmosferę, chwalą naszą grę i gmina pomaga nam jak może (udostępniając nieodpłatnie salę na mecze), ale... nie mamy czym opłacać sędziów, nie mówiąc już o innych kosztach. Dlatego raz jeszcze chciałabym zaapelować o wsparcie do sponsorów, bo póki co tylko nasza determinacja i pasja pchają nas do przodu.