Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 grudnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 grudnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 21 grudnia 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 734), 2018-09-21
Od poniedziałku 710, 724 i 742 pojadą na Kabaty

KONSTANCIN-JEZIORNA/PIASECZNO/GÓRA KALWARIA Nadchodzi długo zapowiadany dzień rewolucji dla pasażerów dojeżdżających do stolicy liniami ZTM z Piaseczna i Góry Kalwarii przez Konstancin-Jeziornę. Mieszkańcy tego ostatniego miasta zyskają nową linię - 251

O tym, że linie startujące przy Szkolnej w Piasecznie oraz z rynku w Górze Kalwarii, a przejeżdżające przez Konstancin-Jeziornę dotrą do najbliższej stacji metra, mówiło się już od roku. Wówczas stało się jasne, że w końcu dojdzie do otwarcia ul. Korbońskiego (dawniej Nowokabackiej) oraz Rosnowskiego, łączących Wilanów z Ursynowem. W 2017 roku Zarząd Transportu Miejskiego obok ursynowskiego marketu przy alei Komisji Edukacji Narodowej wybudował dodatkowe przystanki. Jednak - jak tłumaczył ZTM - zmianom tras linii na przeszkodzie stanęło wstrzymanie przez wojewodę prac na ul. Rosoła i Relaksowej na Ursynowie. Spór trwa do tej pory i nie wiadomo, kiedy przebudowa ulic zostanie ukończona. Teraz okazało się jednak, że autobusy na Kabaty - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - spokojnie przejadą.

Kierunek – osiedle Kabaty
Główne linie, które dotychczas od południa dojeżdżały do Metra Wilanowska, teraz dotrą do najbliższej stacji metra – Kabaty. Linia 710 pojedzie z przystanku Szkolna w Piasecznie następującą trasą: Chylice – Długa – Chylicka – Prusa – Stocer – Piłsudskiego – Wojska Polskiego – Mirkowska – Bielawska – Warszawska – Przyczółkowa – Przekorna – Drewny – Korbońskiego – Rosnowskiego – Relaksowa – Wąwozowa – Metro Kabaty – al. KEN – osiedle Kabaty. W szczycie ma kursować co 10-20 minut, poza szczytem co 20 min, a w weekendy co 20-40 min. Linia 724 również pojedzie krótszą i zmienioną trasą: Piaseczno, ul. Szkolna – Wschodnia – Pułaskiego – Piaseczyńska – Warszawska – Przyczółkowa – Przekorna – Drewny – Korbońskiego – Rosnowskiego – Relaksowa – Wąwozowa – Metro Kabaty – al. KEN – osiedle Kabaty. Te autobusy pojawią się na przystanku co godzinę, a w weekendy co 2 godziny. Do pierwszej stacji metra od poniedziałku dojadą też autobusy linii 742, która wyrusza z rynku w Górze Kalwarii i docierała do tej pory na Wilanów. One również z ul. Drewny (czyli szosy nr 724) skręcą w ul. Korbońskiego i dotrą do Kabat.
Wraz ze zmianą tras 710, 724 i 742 wysiadający dotychczas w Wilanowie czy bliżej metra Wilanowska mogliby być niezadowoleni. Dlatego ZTM uruchomi w poniedziałek także nową linię 339 dla tych, którzy będą chcieli dogodnie się przesiąść. Trasa tych autobusów, kursujących co 40 minut będzie wyglądać następująco: Metro Wilanowska – al. Wilanowska – Przyczółkowa – Przekorna – Drewny – Korbońskiego – Rosnowskiego – Relaksowa – Wąwozowa – Metro Kabaty – al. KEN – osiedle Kabaty. Będzie kursować co 40 minut, w dni robocze.

Dwie nowe linie
ZTM wiosną zapowiadał, że linia 139, którą z Metra Wilanowska można dojechać do Ogrodu Botanicznego w Powsinie będzie po rewolucji raz dojeżdżać do ogrodu (z pętlą przy ul. Prawdziwka), a raz na Grapę (do ul. Wilanowskiej 1 w Konstancinie-Jeziornie). – Nie zgodziłem się na takie rozwiązanie i wymusiłem utworzenie nowej linii, która połączy centrum Konstancina z Metrem Wilanowska. A linia 139 będzie kursowała jak dotychczas – mówi Kazimierz Jańczuk, burmistrz Konstancina-Jeziorny.
– Zależało mi również, aby nowa linia 251 połączyła największe osiedla w mieście – dodaje. Linia 251 będzie startowała przy Starej Papierni (przystanek na ul. Wojska Polskiego) i kursowała na trasie: Mirków – ul. Bielawska – Jeziorna – Klarysew – Powsin – ul. Przyczółkowa – Wilanów – al. Wilanowska – Metro Wilanowska. Co ważne – wszystkie linie ZTM obsługujące gminę Konstancin-Jeziorna i L-ki spotkają się na przystanku ,,Polna” w Jeziornie. Tu zatem można będzie się dowolnie przesiadać.
Piotr Chmielewski


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Ile kosztuje rodzinny wypad na łyżwy?
· Baza terytorialsów? Jednak nie u nas
· Paczki trafiły do potrzebujących
· Przychodnia jak nowa
· Marzą o wodnym centrum obserwacji
· Jarmark świąteczny w Lesznowoli
· W Józefosławiu i Piasecznie rozbłysły choinki
· Kiedy nadwaga spotyka odwagę
· Ulotka zamiast oczekiwanego listu
· Operacja na żywym organizmie
· Przedszkole wciąż niegotowe
· Inną drogą do stolicy. Czy to się uda?
· Ufunduj bombkę i radość
· Piłeczka nadal jest w grze
· Wycięto dęby. Ratusz: Stanowiły zagrożenie
· CBŚP zlikwidowało wytwórnię amfetaminy
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· S8 od Paszkowa do Przeszkody już szersza
· Mieszkańcy zapłacą mniej za bilety długookresowe
· Park coraz ładniejszy
· Zajęcia z mistrzami w nagrodę
· Od Zachodniej do Wschodniej bezpłatnie
· Polubiliśmy wypożyczalnie rowerów
· Protesty znów blokują obwodnicę
· Te papierosy miały trafić do Wielkiej Brytanii
· Czas wybrać się na łyżwy!
· Mieszkańcy chętnie korzystali z rowerów
· Od niedzieli nowy rozkład WKD
· W drodze do czystszego powietrza
· Zamknięcie sezonu uczczono tortem
· Każdy przebiegł, ile chciał i mógł
· Tędy też bezpiecznie pojedziesz rowerem
· Do trzech razy sztuka. Kto dokończy rewitalizację pałacu?
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest