Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2019 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 727), 2018-07-27
Uciążliwa inwestycja w Jazgarzewie

PIASECZNO Od marca Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich prowadzi kompleksową modernizację przebiegającej przez Jazgarzew drogi 722. Część mieszkańców ma już dość inwestycji, która każdego dnia utrudnia im życie

Prawie 2-kilometrowy odcinek przebiegającej przez Jazgarzew drogi jest przebudowywany od połowy marca. W ramach inwestycji ma zostać wykonana nowa nawierzchnia, mają powstać przejścia dla pieszych i elementy spowalniające ruch. Wykonawca ma zrobić także odwodnienie (kolektory deszczowe), zatoczki dla autobusów, ciąg pieszo-rowerowy, nowe przejścia dla pieszych wraz z azylami. Przebudowane zostaną również zjazdy na posesje i istniejące skrzyżowania oraz gruntownie wyremontowany most na Jeziorce. Część prac, które mają potrwać do wiosny przyszłego roku, zostało już wykonanych. Niestety, remontem coraz bardziej są zmęczeni mieszkańcy Jazgarzewa, którzy na co dzień spotykają się z różnego rodzaju uciążliwościami.

Trudności z dojazdem do firm i posesji
Już wiosną pisaliśmy, że przebudowa drogi jest nie na rękę przedsiębiorcom, którzy mają przy niej swoje firmy i punkty usługowe. - Do mojego skupu złomu od kilku dni nie docierają klienci – narzekał Dariusz Rosłoniec. - Obok jest sklep meblowy, sklep z akumulatorami, bank. Wszyscy mają to samo. Nikt nie został wcześniej powiadomiony, że remont drogi potrwa tak długo. W innym wypadku pewnie byśmy się przenieśli. A tak to tutaj pewnie zbankrutujemy... Nie wiem, dlaczego zamknięto całą drogę. Na początku mogli wyłączyć tylko odcinek od strony Grójca. Teraz klienci do nas nie dojeżdżają, bo boją się zakazu.
Droga przez Jazgarzew robiona jest etapami, a wykonawca w zależności od potrzeb i harmonogramu prac, wyłącza poszczególne odcinki z ruchu. Kilka miesięcy temu Monika Burdon, rzecznik MZDW informowała nas, że mimo objazdów zostanie zapewniony dojazd do lokali użyteczności publicznej, takich jak bank czy kościół. Dziś przejazd do kościoła rzeczywiście jest możliwy, jednak stan prowizorycznej drogi jest tak fatalny, że samochody jeśli nie toną w błocie, to trą podwoziami o muldy i nierówności. Ale to nie wszystko, bo mieszkańców najbardziej złości to, że często nie mogą swobodnie dostać się na własne posesje.

Najgorszy jest brak informacji
- Tydzień temu wpadłem w wyrwę pod swoim domem. Kolega musiał mnie wyciągać, bo budowlańcy nasypali żwiru i nie ubili – skarży się Wojciech Lubański. - Kilka dni wcześniej wracam rowerem z pracy, a przy czterech posesjach jest głęboki wykop. Przez jakiś czas nie można było wyjechać samochodem. Jak zapytałem robotników, dlaczego wcześniej nas nie poinformowali, że odetną wjazd, to mnie zbluzgali...
Żona pana Wojciecha, Barbara Lubańska zapewnia, że wszystkim mieszkańcom bardzo zależy na tej inwestycji i wiele osób codziennie przymyka oczy na uciążliwości, jednak czasami ludzie po prostu nie wytrzymują. - Najgorsze jest to, że z wykonawcami drogi nie ma rozmowy i nikogo nic nie interesuje – dodaje.
- Przed kościołem błoto po kostki i nie ma dojścia – wyżala się kolejny z mieszkańców. - Rano wszędzie porozciągane kable, o które łatwo się przewrócić, na prowizorycznym przejściu wzdłuż posesji leżą deski z gwoździami. - A u mnie pod domem, za skrzynką telekomunikacyjną, robotnicy zrobili sobie wysypisko śmieci – dodaje Mirosław Marszał. - Co chcą to robią, zero jakiegokolwiek nadzoru.
Uwagi mieszkańców przekazaliśmy do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, prosząc o komentarz. - Zakończenie inwestycji w Jazgarzewie ma nastąpić w maju przyszłego roku – informuje Anna Dobrowolska z MZDW. - Dotychczas nie otrzymywaliśmy skarg mieszkańców związanych z brakiem informacji ze strony wykonawcy w zakresie terminów prowadzenia poszczególnych etapów prac. Jednocześnie oświadczamy, że wykonawca robót oraz inspektor nadzoru inwestorskiego zostaną poproszeni o lepszy kontakt z społecznością lokalną w celu zminimalizowania wszelkich utrudnień.
Tomasz Wojciuk
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Działo się w Czersku. To był najlepszy turniej od lat!
· Promowali kulturę Urzecza
· Działa społecznie i kulturalnie
· Poznaliśmy najlepszych recytatorów
· W pożarze stracili dorobek życia i przyjaciela
· Piaseczyńska Rada Kobiet już działa
· Koszmar przerwany nadzieją
· Seniorzy złożyli sobie życzenia i podzielili się jajkiem
· 300 osób posadziło prawie 2 hektary lasu!
· Posprzątali razem Jeziorkę
· Mamy nowego komendanta!
· Co nowego na naszym rynku pracy?
· Morsowali w Jeziorce
· Konkurs wiedzy o USA rozstrzygnięty!
· Udane sprzątanie zalewu Amo
· Pszczelarze szkolą się i edukują innych
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Radek potrzebuje pomocy
· Jadłodzielnia i dzienny dom dla seniorów
· Mają dość autobusów pod oknami
· Odra nie odpuszcza
· Wolą dmuchać na zimne
· Miej serce dla swojego serca
· Niebezpieczny park Potulickich?
· Rodzice drżą o to, co będzie, gdy ich zabraknie
· Awantura na Wesołej
· Swoje obawy i nadzieje wyrażą w referendum
· Plaga fałszywych policjantów
· Kobiety o kobietach, które trzeba przypomnieć
· Zamiast marnować, poczęstuj innych
· Mieszkańcy przegrywają z wodą
· Nie chcą przedszkola na osiedlu
· Sąsiedztwo jak za karę
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Biegi papieskie
· Gimnazjalistki czytają przedszkolakom
· Medale za długoletnie pożycie małżeńskie
· Aktywizacja seniorów – wspólna sprawa
· Oni już pracują... na własne konto
· Igor Hupało Animatorem Roku
· Lekcja wf-u z Anną Lewandowską
· Przedszkolaki na wielkiej scenie
· Młodzi duchem i spragnieni wiedzy
· Pod wpływem...
· Grójecka młodzież gościła w Niemczech
· Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów
· Szkoła Dialogu
· Jak zaktywizować seniorów?
· Lekcja samorządności
· Odnowiony kościół
© 2005-2019  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest