Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018 **


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 721), 2018-06-15
Centrum Kultury i Sportu pełną parą ruszy od września

PRUSZKÓW W sobotę 9 czerwca odbyło się otwarcie Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. Jednak budynek w pełni wykorzystany zostanie dopiero po wakacjach

Na razie w budynku odbywają się seminaria, przedstawienia i projekty kinowe. W czwartek nastąpiła oficjalna inauguracja CKiS z udziałem przedstawicieli lokalnych władz i mediów. Po poświęceniu budynku odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi oraz okolicznościowe przemówienia. Na zakończenie zaproszeni goście mogli obejrzeć program artystyczny. Drugie, oficjalne otwarcie, z udziałem licznie przybyłych mieszkańców, odbyło się w sobotę. Prezydent Jan Starzyński i wiceprezydent Michał Landowski przecięli wstęgę, a następnie zaprosili wszystkich do zwiedzania pachnącego nowością obiektu.

Przygotowano mnóstwo atrakcji
Mieszkańcy mogli obejrzeć wszystkie pomieszczenia, w tym salę audytoryjną na 210 osób i widowiskową na 392 osoby. Oprócz tego sale konferencyjne, sale rytmiki, baletu, muzyki, malarstwa i rzeźby, strefę biurową, studio nagrań, siłownię i fitness z kompleksem saun oraz boiskiem do ricocheta, gabinety rehabilitacyjne i odnowy biologicznej, patio ze ścianką wspinaczkową. Wokół budynku znajduje się teren do nordic walking, ścieżka zdrowia, outdoor fitness, plac do rekreacji oraz strumyk.
Tego dnia Centrum Kultury i Sportu przygotowało dla zwiedzających mnóstwo atrakcji. Zaraz po oficjalnym otwarciu rozpoczął się radosny występ „Pruszkowiaków”. W tym czasie działały już różne atrakcje dla dzieci – klaun Tomi, strefa maluszka, strefa zabaw dla starszych dzieci z lubianymi przez nie dmuchańcami. Wszystkie dzieci i dorośli zostali zaproszeni do malowania wymarzonego Pruszkowa – powstał fantastyczny mural, na którym znalazły się między innymi park linowy, zoo, dużo palm, a nawet ogromny, kolorowy kot – prawie taki, jaki znajduje się nieopodal Muzeum Guggenheima w Bilbao.
Na scenie można było zobaczyć pokazy Capoeiry, żonglerki, zumby i iluzji. A zaraz potem rozpoczęły się koncerty. W trakcie imprezy inauguracyjnej wystąpiły Bluesmaszyna, Natural Made Rockers, Zespół Chemia i Kasia Szubert z niezwykłym pokazem laserowym. W nowym budynku na odwiedzających również czekało sporo atrakcji. Mogli wziąć udział w wykładzie na temat żywienia, otwarciu wystawy akwarel, pokazie filmu niemego z muzyką na żywo, a także zajęciach fitness. Panie mogły otrzymać porady kosmetyczne, a zespół „Pruszkowiacy” przygotował wystawę strojów ludowych.

Budynek inny niż wszystkie
Decyzja o budowie nowego budynku Centrum została podjęta w kwietniu 2012 roku. Kamień węgielny wmurowano w 2014 roku. Budowę zakończono w styczniu tego roku. Bryła architektoniczna nowego gmachu nie jest przypadkowa. Zarówno elewacja, jak i elementy wewnątrz nawiązują do unikatowego zagłębia metalurgicznego, które działało na tym obszarze w okresie późnolateńskim oraz za czasów wpływów rzymskich, czyli od II wieku p.n.e. do III wieku naszej ery. W owych czasach stanowiło drugie co do wielkości centrum hutnicze w Europie. - Kluczowym zadaniem Centrum jest przygotowanie bogatej propozycji kulturalnej, rozrywkowej i sportowej dla mieszkańców Pruszkowa i okolic, czyli wspieranie aktywności i kreatywności mieszkańców, edukacja kulturalna i wychowanie przez sztukę, inicjowanie i promowanie uczestnictwa w sporcie, podtrzymywanie tradycji oraz rozwój świadomości narodowej – mówi Katarzyna Mitrowska, specjalistka ds. promocji. Na razie jednak CKiS działa w ograniczonym zakresie. - W wakacje zamierzamy organizować tu seanse kinowe dla dzieci i dorosłych oraz półkolonie, na które cały czas można się zapisywać – mówi Anna Dudziec, prezes CKiS.
Natomiast od września do nowoczesnego budynku ma przenieść się Dom Kultury „Kamyk” oraz Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”. Wtedy miejsce to w stu procentach zacznie pełnić przypisaną mu rolę.
Tomasz Wojciuk

tagi:    otwarcie

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Przełom w sprawie mieszkania dla rodziny z Ceramicznej
· Potraktowali piłą pomniki przyrody
· Do Czerska zlecą się kultowe maszyny
· Budżet obywatelski jak po grudzie?
· Gmina dopłaci mieszkańcom do biletów
· Ciernista droga do lepszej szosy
· Czy 724 kursuje za rzadko? Mieszkańcy twierdzą, że tak
· Droga 721-bis wyłania się z mroku
· Drzewko za makulaturę
· Mieszkają przy placu zabaw i... cierpią katusze
· Dęby pod topór? Gmina zaprzecza
· Seniorzy trafią na dworzec
· Łączy nas wspólna historia
· Triathlon. Zamknięte ulice
· Nasze życie zamieniło się w koszmar
· Gdzie jest pyton tygrysi?
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Wybory miss wśród zabytków
· Tańsze bilety na wukadkę
· Promenada na dekadę przyjaźni
· Trwa budowa ścieżek rowerowych
· Zwiedź kaplicę Marylskich
· Kto inny dokończy remont pałacu
· Będą darmowe elektryczne autobusy
· Miejska, z leśnym zacięciem
· Po wino do nocnego? Zapomnij
· Szpital na Wrzesinie po operacji
· Więcej wody w kranach
· Kłopoty z renowacją dworku Chełmońskich
· Skończy się „dzikie” parkowanie
· Liczą na eksplozję pomysłów
· Przesiadasz się? Parkuj darmo
· Zastał Nadarzyn drewniany, a zostawił murowany
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest