Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 16 listopada 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 16 listopada 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 16 listopada 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 717), 2018-05-11
Garaż... mówisz i masz

KONSTANCIN-JEZIORNA W garażu zaczynały największe tuzy scen muzycznych świata. Czy równie świetlana przyszłość czeka wykonawców, którzy w niedzielę wzięli udział w pierwszej edycji konstancińskiego „Garażu”?

W garażu swoje pierwsze kroki stawiali adepci punk rocka, metalu i wszelkiej alternatywy. Taki garaż w niedzielę stanął pośrodku miasta uzdrowiskowego - w Konstancińskim Domu Kultury (KDK). Bartek Jaworski, inicjator „Garażu”, muzyk i akustyk postanowił udostępnić przestrzeń młodym. Bo „Garaż” to inicjatywa, mająca na celu wsparcie lokalnych talentów muzycznych. Dzieci, młodzieży, dorosłych, którzy zarówno tworzą własną muzykę jak i doskonalą się w sztuce interpretacji utworów innych autorów.

Wystarczyły pasja i wiara w siebie
By wziąć udział w pierwszej, niedzielnej edycji przedsięwzięcia, trzeba było spełnić kilka warunków: muzykować (wokalnie, instrumentalnie), mieszkać lub pochodzić z Konstancina-Jeziorny i okolic, wypełnić formularz zgłoszeniowy i.... dać czadu na scenie. – Nie było wysyłania demo, ani selekcji wstępnej. Wystarczyły chęci, pasja i wiara w siebie. Tak powstała lista artystów i playlista pierwszego, wyjątkowego koncertu – mówi Gabriela Andrychowicz z Konstancińskiego Dom Kultury.
Na scenie dali z siebie wszystko: Agata z zespołem, którego nazwa ciągle stoi pod znakiem zapytania (zaprezentowali poezję śpiewaną własnego autorstwa), Afekt – Mateusza Wolko związany z KDK (tu uczy się gry na perkusji, zagrał rocka w wersji hard z chłopakami z Konstancina, Tomek Antecki (zaprezentował trzy autorskie numery po angielsku), Maciek Piotrowski z Góry Kalwarii (mocne riffy gitarowe plus wokal), Marcin Skoczylas z grupy wokalnej Modulacja (zagrał brytyjskie covery), Akt VIII teatr improwizowany (oczywiście improwizował), Paborowski (bard w kapeluszu zaprezentował wdzięczne ballady z nutą humoru), No Drama, please (chłopak z gitarą w towarzystwie pięknej basistki zagrał swoje numery napisane po angielsku), Karina Mrówka (zaprezentowała standardy jazzowe) i wreszcie The Option (zagrali kalifornijski punk). – Jeśli nic wam te nazwiska i pseudonimy nie mówią, zapamiętajcie je koniecznie. O tych artystach będzie głośno – przekonuje Gabriela Andrychowicz.
Całość imprezy, w niepowtarzalny sposób i z humorem poprowadziła ekipa BCA Flash - Teatr Improv. Na koniec odbył się multimedialny spektakl gwiazdy Iny West na miarę Off Festivalu czy Open’era.

Czasem mrocznie, czasem lirycznie
Zdaniem organizatorów pierwszy „Garaż” był genialny. Czasem liryczny, czasem mroczny, a innym razem sentymentalny. I to wszystko w konwencji garażowej! Jednym z celów imprezy było pokazanie, że różne style i gatunki muzyczne potrafi połączyć jedna scena, scena Hugonówki. Przy tym wszystkim publiczność bawiła się znakomicie. Wzruszona poezją Agaty, zaintrygowana grą słowem i gestem przez improwizujących gości z Akt VII i BCA Flash, wreszcie wciągnięta prawie na scenę przez wesołych chłopaków i perkusistkę z The Option. Aż trudno było zgadnąć, kto jest fachowcem, a kto samoukiem. – Doszliśmy do wniosku, że na tej scenie liczą się talent i wielka pasja. Reszta nie miała znaczenia – tłumaczy Bartek Jaworski.
W planach są kolejne edycje: jesienią i następna w amfiteatrze. Bo niedzielny „Garaż” pokazał, że Konstancin kulturą garażową stoi, a amatorów szalonego alternatywnego grania nie brakuje. Ci, którym w uszach ciągle grają numery zasłyszane kilka dni temu, znajdą je niebawem na kanale „Garażu” na YouTube. Koncertowi patronował portal Piasecznonews.pl
PC

tagi:    talent show    Hugonówka

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Poplenerowa Grupa Piaseczno
· Pokazała moc swojego śpiewu
· Wspominali marszałka Piłsudskiego
· Wspomnienie lata
· Wirtuozi przestworzy
· Wszystkie jego kobiety
· Uniwersytecki chór zachwycił Piaseczno
· Owoce pleneru w Pieninach
· Polska - kobieca ojczyzna z wyboru
· Na ścianie Przystanku Kultura powstaje nowy mural
· Muzyczny powrót do lat 60.
· Porno w Przystanku Kultura?
· Zobacz więcej i posłuchaj Mikromusic
· Maluje matka, maluje córka
· Pieśni śpiewane po drodze
· Jazz w odnowionej sali
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Młodzi plus książki, czyli Festbook
· Festiwal pełen wzruszeń
· Pięknymi głosami o niepodległości
· Oszukane i okaleczone
· Poczuj się jak żołnierz Piłsudskiego
· Twórz historię po swojemu
· Muzyka najwyższych lotów
· Karawana pełna sztuki
· Biblioteka zachęca do czytania latem
· Historia, która nadaje się na książkę
· Podkowa już dziś otworzy ogrody
· Łobaszewska przyjęta owacjami
· Enej i Fasolki gwiazdami pikniku rodzinnego
· Dużo zabawy na Dniach Pruszkowa
· Grażyna Łobaszewska nauczy wokalu
· Na koniec czary-mary
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Teatrzyk nieDuży, ale z sukcesami
· Piersi, Margaret, Poparzeni Kawą – będzie się działo na Targowisku
· Będzie wystawa o historii Warki
· Kolejny udany „Wieczór z Kulturą”
· Benefis Morki
· Kultura – najcenniejszy eksponat Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego
· 100-lecie Danuty Szaflarskiej
· Kolędowanie z Moderato
· Koncert kolęd
· Orszak Trzech Króli w Warce Zwycięska bitwa aniołów z diabłami
· Na ludową nutę, czyli Święto Kultury Regionalnej
· Huknął puzonem, no i tak to się zaczęło...
· Festiwal Pieśni Sakralnej
· Kazimierz Kochański w Domu Literatury
· Pułaski zaprasza
· Koncert jakich mało
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest