Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 czerwca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 czerwca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 czerwca 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 710), 2018-03-16
Najlepsi ludzie sportu

LESZNOWOLA W ostatni weekend w budynku odbyła się coroczna Gala Sportu w Gminie Lesznowola. W trakcie imprezy wręczono nagrody najlepszym lokalnym sportowcom

Wydarzenie zorganizowane w Centrum Edukacji i Sportu (CEiS) w Mysiadle poprowadził, podobnie jak w ubiegłych latach, dziennikarz i komentator sportowy Piotr Dębowski. – Być może nie zdajecie sobie państwo z tego sprawy, ale dla wielu ludzi jesteście natchnieniem i motywacją – zwrócił się do sportowców prowadzący. – Najlepszy przykład to ja. Na co dzień próbuję się ruszać, być aktywny: biegać, pływać i jeździć na rowerze, na krótkich dystansach startować w triatlhonie. Tacy amatorzy jak ja często przeżywają trudne chwile, kiedy tracą motywację. Brakuje konsekwencji i pilności w treningach, a w nawale obowiązków czasami szukamy różnych wymówek. Kiedy jednak spotykam się z państwem, to od razu robi mi się głupio i się mobilizuję.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło wybitnych sportowców, między innymi Zbigniewa Bródki – panczenisty i mistrza olimpijskiego z Soczi, którego powitała burza oklasków.

Sportowa gmina
Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała wójt gminy Lesznowola Maria Jolanta Batycka-Wąsik. – Gala jest świętem, które pragniemy zadedykować tym, dla których sport jest wielką pasją, inspiracją oraz wspaniałą alternatywą w kontekście różnych pokus współczesnej cywilizacji – powiedziała. – Z całego serca pragnę podziękować za to, że jesteście i za wasze osiągnięcia. Sukces i porażka to wielka lekcja pokory, szacunku i akceptacji, co jest szalenie w życiu ważne. Jesteście najlepszymi ambasadorami naszej lokalnej tożsamości.
Podkreślono również, że sport i rekreacja są od lat jednymi z kluczowych priorytetów polityki samorządu gminy Lesznowola, na co najlepszym dowodem jest nieustanny rozwój infrastruktury sportowej. – Pewnie nie wszyscy państwo wiedzą, że przed nami budowa kolejnych obiektów – hali sportowych w Zamieniu (obecnie wyłaniany jest jej wykonawca) i Nowej Iwicznej – zapowiedziała Maria Jolanta Batycka-Wąsik.
Głos zabrał również Rafał Skorek, dyrektor CEiS, który zaprosił wszystkich obecnych do obejrzenia filmu dokumentującego ostatnie zmiany w gminie w zakresie sportowo-rekreacyjnym.

Wyróżnień nie brakowało
Wieczór poświęcono jednak przede wszystkim na wręczenie nagród dla najlepszych sportowców ubiegłego roku oraz osób działających na rzecz rozwoju sportu. W kategorii „Zasłużeni mieszkańcy gminy Lesznowola” doceniono Bogumiła Pałczaka – dyrektora Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Lesznowoli, nauczyciela geografii, sportowca z zamiłowania (współzałożyciela Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Set Lesznowola” w 1997 roku) i pasjonata szachów (dzięki jego zaangażowaniu lesznowolscy szachiści osiągali sukcesy), a także Dariusza Pawelca – maratończyka, organizatora zawodów dla dzieci w szkole w Nowej Iwicznej, propagatora biegania, współzałożyciela i późniejszego prezesa UKS Iwiczna oraz współtwórcę lesznowolskiego minimaratonu o puchar wójta gminy Lesznowola i innych imprez.
Doceniono również osiągnięcia Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Mrokowie na powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych, a wśród wyróżnionych sportowców znaleźli się: żeńska drużyna siatkarska MUKS Krótka Mysiadło, Mirosław Pleskot (motocross), Tomasz Szala (triatlhon), Jakub Salomonowski (lekkoatletyka), Julia Sztemberg (taniec sportowy), Konrad Lichowski (koszykówka), Piotr Grzenda i Patryk Zakrzewski (Kung Fu, Wushu), Ida Palęcka (skoki na trampolinie), Piotr Osmólski (kickboxing), Bartosz Kucharski (lekkoatletyka), Bronisława Dąbek, Zuzanna Skład i Adrianna Fijałkowska (taniec sportowy). W dalszej kolejności nagrodzono również m.in.. gminnych stypendystów, kluby i szkoły, a wszystkich wyróżnień było naprawdę sporo.

Radny zarobił na gali
O oprawę artystyczną całości zadbali iluzjonista Piotr Denisiuk i wokalistka Julia, która podczas swojego występu wykonała piosenkę Tiny Turner „Simply the best”. Ciekawie było również podczas występu iluzjonisty. Piotr Denisiuk zapytał bowiem publiczności kto ma przy sobie banknot 50-złotowy. Jako jeden z nielicznych podniósł rękę, siedzący w pierwszym rzędzie, radny gminy Lesznowola Michał Otręba. Iluzjonista wziął od niego banknot i w magiczny sposób... zamienił go na 100 zł, po czym... zwrócił go radnemu.
Grzegorz Tylec


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Zaniedbany plac zabaw
· Fajerwerki na powitanie ratusza
· Zgłębiali tajniki YouTube
· Po wojsku już tylko wspomnienia
· Kobiety ciągnie do madmaxa
· Burzenie ścian w miłej atmosferze
· Wchodząc tu, nos i oczy zostaw na zewnątrz
· Waleczność i poświęcenie to ich znak
· Porwani przez latawce
· Z koszeniem wału nigdy im się nie spieszy
· Piknikowa Krauzówka
· Pierwsza taka galeria
· Moto-Henryków podbił serca mieszkańców
· Huczne dziewięćdziesięciolecie
· W lipcu zaproszą do zakątka kultury
· Kosztowna naprawa fuszerki
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Oddział dla dzieci na miarę czasów
· Strażnicy tępią pijaków za kółkiem
· Aplikacja nie da zapomnieć
· Powstają nowe ścieżki rowerowe
· Zatrzymać wilgoć niszczącą dworek
· Dotacja na samochód dla OSP Biskupice
· Dzień Dziecka inny niż wszystkie
· Wyróżnienie dla OSP w Nowej Wsi
· Pruszkowskie Wianki
· Pomóc Afryce, wybudować szkołę
· Wiedzą o policji tak dużo, że zasłużyli na hulajnogi
· Szkoła w Skułach będzie większa
· Rozpoczyna się drugi etap przebudowy Regulskiej
· Sto lat dla drugiego człowieka
· Centrum Kultury i Sportu pełną parą ruszy od września
· Superlotnisko – rząd zaczyna konsultacje
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest