Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 marca 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 marca 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 29 marca 2019 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 706), 2018-02-16
Nagrodzono najlepszych sportowców

PIASECZNO W piątek na stadionie miejskim odbyła się doroczna Gala Sportu, podczas której nagrodzono statuetkami nie tylko najlepszych sportowców, ale także trenerów, działaczy oraz sponsorów

Imprezę oficjalnie otworzył burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, który opowiedział o inwestycjach sportowych zrealizowanych w ciągu ostatnich 7 lat. Wśród najbardziej spektakularnych projektów burmistrz wymienił piaseczyński skate park i budowę hal sportowych przy szkołach (SP nr 1, SP w Józefosławiu oraz placówkach w Zalesiu Górnym i Zalesiu Dolnym). Oprócz tego wspomniał o modernizacji stadionu miejskiego. – Gdy go przejęliśmy był totalnie zaniedbany – podkreślił Zdzisław Lis. – Później powstało boisko treningowe, bieżnia, boiska boczne i do siatkówki, zewnętrzna siłownia, lodowisko. Teraz stadion wygląda zupełnie inaczej. A to jeszcze nie koniec inwestycji.

Tam, gdzie teraz jest ściernisko...
Burmistrz poświęcił też sporo miejsca terenom rekreacyjnym, które w ostatnich latach zyskały zupełnie nowe oblicze, w tym Górkom Szymona w Zalesiu Dolnym, parkowi w Józefosławiu, parkowi zachodniemu czy parkowi miejskiemu przy ul. Chyliczkowskiej. Podano też kwoty, jakimi gmina wspiera kluby sportowe, począwszy od 2011 roku (1,84 mln zł), aż do roku 2018 (2,9 mln zł). Jest to związane także z tym, że coraz więcej osób uprawia sport. W 2011 roku do klubów i sekcji należało niecałe 2000 zawodników, teraz jest ich ponad dwa razy więcej. To właśnie dla nich organizowane są na terenie gminy różnego rodzaju imprezy sportowe, w tym biegowe (jest ich zdecydowanie najwięcej), rowerowe, piłkarskie czy gale sportów walki. Co jakiś czas do naszego miasta przyjeżdżają też słynni sportowcy jak Marcin Gortat, Otylia Jędrzejczak, Dorota Świeniewicz czy Kajetan Kajetanowicz.
Drugą część prezentacji poprowadził wiceburmistrz Daniel Putkiewicz, który opowiedział o planach gminy na najbliższe lata. Sztandarową inwestycją ma być budowa nowego centrum sportu przy ulicy Chyliczkowskiej, nieopodal skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. W tej chwili rosną tam porzeczki. Jednak okazuje się, że 9-hektarowy teren można o wiele lepiej wykorzystać, budując tam nowy basen z prawdziwego zdarzenia, lodowisko, ale też inne obiekty sportowe. – Będą kontynuowane także inwestycje na stadionie miejskim, w Julianowie zamierzamy wybudować nową szkołę z halą sportową, planujemy też uporządkować ośrodek „Wisła” w Zalesiu Górnym. Nowe boisko powstanie w Jazgarzewie, a hala sportowa w Złotokłosie. Chcemy też ucywilizować teren cegielni Gołków i połączyć siecią dróg rowerowych obszar wzdłuż Jeziorki. Mamy nadzieję, że rzeka będzie pełniła funkcję integracyjną i stanie się rajem nie tylko dla rowerzystów, ale także kajakarzy – mówił wiceburmistrz.
Daniel Putkiewicz zachęcił także wszystkich do wypełniania ankiet, w które można było wpisywać własne pomysły i oczekiwania. Okazuje się, że najwięcej osób głosowało za... budową nowego basenu.

Odebrali nagrody i statuetki
Podczas gali wyróżniono prawie 150 osób, w większości byli to młodzi sportowcy. Nagrody wręczano w ośmiu kategoriach: „Nadzieja sportowa” (24 osoby), „Szkoły“ (7), „Kluby sportowe” (8), „Działacz” (19), „Zawodnik – wyróżnienia” (18), „Sponsor” (27), „Trener” (26) i „Zawodnik - nagrody” (21). Wyróżnienie specjalne odebrała Dorota Godzina, utytułowana kick bokserka, która w ubiegłym roku ukończyła zawodniczą karierę. – Dziękuję za ten dowód uznania, jestem bardzo wzruszona. Teraz chcę przekazywać swoją wiedzę i umiejętności innym – mówiła. Następnie, jako że gala zbiegła się z obchodami 20-lecia GOSiR-u, kilkanaście osób, w tym zawodników, trenerów, samorządowców i działaczy otrzymało tytuły „Przyjaciela Piaseczyńskiego Sportu 2018”, a Katarzyna Kondraciuk i Tomasz Stuczyński z GOSiR-u opowiedzieli o trudnych początkach gminnego ośrodka sportu przy ul. Sikorskiego. Na zakończenie były gratulacje, kwiaty, brawa i gromkie „sto lat”. Uroczystość jak zwykle zwieńczył bankiet i impreza taneczna.
Tomasz Wojciuk

tagi:    Gala Sportu 2018

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Piaseczno najwyżej w powiecie
· Zmiany w składach czwartoligowców
· Brązowe Gosirki
· Do pełni szczęścia zabrakło trzech sekund
· Młodzi wojownicy ze złotem i brązem
· Zagrali dla Zuzi
· Piaseczno z workiem medali
· Siatkarki z Konstancina skończyły sezon
· Trzy zespoły, trzy cele
· Orzeł na czele
· Młodzi Spartanie najlepsi w Nadarzynie
· Nie zabrakło emocji
· Grand Prix wróciło do Piaseczna
· Tutaj nie było przegranych
· Bez złota, ale z medalami
· Lesznowola zwycięża w Piasecznie
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowie fechtunku w akcji
· KS Raszyn dobrze radzi sobie w IV lidze
· Wychować mistrzów ping-ponga
· Bieg Pamięci Powstańczej
· Młodzi mistrzowie fechtunku
· Wirtuozi piłki nożno-stołowej
· Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zaczynają nowy sezon
· Heroski są wśród nas
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2019  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest