Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 października 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 19 października 2018 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 703), 2018-01-26
Świąteczne Grand Prix z wychowankiem

TENIS STOŁOWY W kategorii open piątego turnieju z cyklu Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym wygrał Michał Murawski, zawodnik drugoligowego GKTS Wiązowna

W hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w pięciu kategoriach 6 stycznia wystąpiło łącznie 103 uczestników. Najbardziej liczna okazała się kategoria open, w której amatorzy rywalizują wspólnie z zawodowcami. Zwycięzcą został tym razem zawodnik drugoligowej drużyny GKTS Wiązowna Michał Murawski, który w finale pokonał amatora Damiana Świerczka. Przegrany miał jednak powody do radości, bo triumfował z kolei w kategorii amatorów, co uczyniło z niego największego wygranego noworocznej imprezy. Swoje trzecie zwycięstwa z rzędu zanotowali Alicja Walasek w kategorii kobiet oraz Rafał Hresiukiewicz w kategorii juniorów. Po raz pierwszy w historii swoich występów na najwyższym stopniu podium uplasował się natomiast Adam Smoter, który w finale kategorii dzieci pokonał Bartosza Sokulskiego (triumfatora grudniowej edycji).
Niewątpliwą ozdobą turnieju był występ Marka Badowskiego, wicemistrza Polski z ubiegłego roku. Wychowanek UKS Return Piaseczno z przyjemnością odwiedził „stare śmieci” i przez ponad godzinę trenował z dziećmi, które ustawiły się w długiej kolejce, aby chociaż przez chwilę poodbijać z mistrzem. Marek Badowski ufundował także koszulkę z autografem, którą w loterii wylosował 11-letni Wojtek Żychliński. Oprócz upominków ufundowanych przez piaseczyńską restaurację „Szara Eminencja” rozlosowano także 30-minutowy indywidualny trening z Markiem Badowskim. Szczęśliwcem okazał się Utri Reinhold, który miał możliwość uzyskania szeregu porad bezpośrednio od samego „Banego” - jak nazywany jest wśród kolegów Badowski.
Kolejny turniej odbędzie się w Piasecznie 4 lutego, a organizatorzy zapowiadają kolejne emocje i spotkanie z jednym z utytułowanych zawodników. A kto nim będzie? To na razie pozostaje tajemnicą, ale znając historię gwiazd zapraszanych na Grand Prix Piaseczna możemy zakładać, że warto będzie odwiedzić salę GOSiR-u w pierwszą sobotę lutego.