Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 20 lipca 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 681), 2017-08-11
Pływacy na medal

KONSTANCIN-JEZIORNA Dwanaście medali Mistrzostw Polski i trzy powołania do kadry narodowej – z takimi wynikami Integracyjny Klub Sportowy „Konstancin” zakończył letni sezon startowy

Zawodnicy IKS ciężko ćwiczą w basenie przez cały rok szkolny z częstotliwością nawet 10 treningów tygodniowo. – Takie są obecnie wymagania dyscypliny pływackiej. W szeregach klubu są najbardziej wytrwałe i pracowite dzieci, które są w stanie znieść tak duży reżim treningowy – tłumaczy Aleksandra Golon, koordynatorka sekcji pływackiej w konstancińskim klubie.
Niezbędne jest również zaangażowanie rodziców. IKS szkoli dzieci już od 6. roku życia we współpracy z konstancińską szkołą „Dwójką”. Najbardziej utalentowane kilkulatki rozpoczynają intensywniejszy trening pływacki od 10. roku życia. Tę działalność klubu dofinansowuje gmina. Obecnie w IKS jest prawie 50 kilku- i nastolatków, którzy w sezonie 2016/2017 brali udział w prawie 40 zawodach pływackich i zdobyli niemal 200 medali.

Czerwiec i lipiec pełne trofeów
Wśród najbardziej utalentowanych zawodników, którzy zdobyli krążki była 13-letnia Patrycja Januszko, zdobywczyni srebrnego medalu na 100 m stylem dowolnym i brązowego stylem motylkowym na czerwcowych Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jej klubowy, 14-letni kolega Jan Rembowski wywalczył srebrny krążek na dystansie 2,5 km drużynowo podczas lipcowych Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych w Olsztynie. Z kolei jego rówieśniczka, Martyna Słowik na tych samych zawodach zdobyła złoty medal na dystansie 3 km indywidualnie i srebrny na dystansie 2,5 km drużynowo. Jeszcze lepiej ten sezon, ale na lipcowych Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów w Lublinie, zakończył 15-letni Maciej Raban. Jest trzykrotnym mistrzem Polski na dystansach 100 i 200 m stylem grzbietowym, na 200 m sposobem zmiennym i wicemistrzem Polski na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Ma czym pochwalić się także 16-letnia Barbara Mazurkiewicz, która została mistrzynią Polski na dystansie 100 m stylem motylkowym, wicemistrzynią Polski na dystansie 200 m stylem motylkowym oraz brązową medalistką na dystansie 50 m stylem motylkowym. Ona odniosła sukces podczas lipcowych Letnich Mistrzostw Polski Juniorów w Gliwicach.
Zdaniem szkoleniowców na słowa uznania zasłużyli młodzi pływacy, którym podczas zawodów niewiele zabrakło do podium: Julia Świetlik (13 lat), Bartosz Linard (13 lat), Karolina Zientarska (15 lat) i Adam Rybarczyk (17 lat).

Nowy trener, potrzebny większy basen
– Na zakończenie sezonu zawodnicy IKS wyjechali do parku rozrywki Energylandia, gdzie mieli okazję z trenerami i rodzicami zregenerować siły po całym roku ciężkiej pracy – mówi Aleksandra Golon.
Przed zawodnikami kolejny rok szkolny 2017/2018 i nadziej na następne sukcesy sportowe. - Od września 2017 r. klub zatrudni nowego trenera z wieloletnim doświadczeniem, który wychował m.in. znakomitą rekordzistkę Polski Mirellę Olczak – mówi koordynatorka sekcji pływackiej. Celem przewodnim klubu jest utworzenie klas pływackich przy szkole podstawowej nr 2 w Konstancinie Jeziornie. Klub zabiega także o wybudowanie gminnej pływalni, najlepiej z 50-metrowym basenem. Tym bardziej, iż Ministerstwo Sportu i Turystyki zwiększyło pulę środków na wsparcie budowy obiektów sportowych w całej Polsce.
Piotr Chmielewski


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· W light contact X Fight najlepszy w Polsce!
· Oliwia wicemistrzem Polski
· Zagrali dla Paulinki
· Darmowy trening na rynku
· Sparta już bez Gołębiewskiego
· Awans jest ich!
· Warszawa wygrywa w Piasecznie
· MUKS Piaseczno znów trzeci w Polsce!
· Worek medali na początek
· Udany finisz Konstancina
· Siatkówka w letnim wydaniu
· Ich pierwsze mistrzostwa
· Sukcesy małych gladiatorów
· Godne pożegnanie
· Mistrzowska gala w Mysiadle
· Finał nie dla podwórkowych ekip
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
· Mają trzecią ligę, jest apetyt na drugą
· Jedyny taki bieg
· Doceniono utalentowaną kolarkę
· Rozdajemy pakiety startowe na Bieg Raszyński!
· Ruszyły zapisy na IX Bieg Raszyński
· Od złota po brąz. I wyjazd do Holandii
· Grodzisk trzyma kciuki za Luizę
· Rowerowy wicemistrz Polski
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest