Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 28 lipca 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 28 lipca 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 28 lipca 2017 **

wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 669), 2017-05-12
Derby bez goli

PIŁKA NOŻNA, IV LIGA, MKS PIASECZNO - SPARTA JAZGARZEW 0:0 Spotkanie pomiędzy biało-niebieskimi a drużyną z Jazgarzewa nie było szczególnie wielkim widowiskiem. Był to raczej typowy mecz walki, w którym obu zespołom zabrakło skuteczności, choć okazje bramkowe – zwłaszcza w drugiej połowie – były

Przez zdecydowaną większość spotkania gra toczyła się w środku pola, a oba zespoły skutecznie blokowały rywalom możliwość zdobycia gola. Po pierwszej, bezbarwnej połowie na początku drugiej groźnie zaatakowała Sparta. Przed szansą stanął Michał Jagodziński, ale w tej sytuacji uprzedził go bramkarz biało-niebieskich. W dalszej części meczu okazje do zmiany wyniku mieli również Daniel Dylewski i Bartek Orłowski. Najbliżej zdobycia gola na wagę zwycięstwa dla gospodarzy był jednak Igor Korczakowski, który w 69. minucie trafił piłką w słupek, ale trzeba uczciwie powiedzieć, że podział punktów nie krzywdził tego dnia żadnej ze stron.
Ważnym elementem spotkania był natomiast jego aspekt charytatywny. W trakcie meczu odbyła się bowiem zbiórka pieniędzy na kosztowne leczenie małego Jasia – wnuka Witolda Faliszewskiego, prezesa i wieloletniego trenera Sparty. Na szczytny cel zebrano tego dnia ponad tysiąc złotych.