Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 lutego 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 lutego 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 lutego 2019 **


wydanie pruszkowsko-grodziskie (nr 663), 2017-03-24
Już niedługo Bieg Raszyński

RASZYN W niedzielę 9 kwietnia odbędzie się VIII edycja Ogólnopolskiego Biegu Raszyńskiego. Jest to największa impreza biegowa na południu Warszawy, która z roku na rok zyskuje na popularności. Patronem medialnym wydarzenia jest Kurier Południowy

Ogólnopolski Bieg Raszyński na dystansie 10 km jest organizowany nieprzerwanie od 2010 roku. Startują w nim zarówno amatorzy, jak i zawodowcy. – Na tegoroczną edycję biegu, jak do tej pory, zapisało się około 500 osób. Mamy jeszcze 100 wolnych miejsc – mówi Janusz Górka, dyrektor imprezy, który podkreśla, że jej rozwój nie byłby możliwy bez pomocy gminy i lokalnych sponsorów.

Na początek sezonu biegowego
Od kilku lat raszyńskie zawody traktowane są jako nieoficjalna inauguracja sezonu biegowego. Jednocześnie dla wielu miłośników tego sportu jest to próba generalna przed Orlen Warsaw Marathonem, który odbywa się raptem dwa tygodnie później. – W naszym biegu startują naprawdę dobrzy zawodnicy – podkreśla Marzena Zientara, jedna z organizatorek imprezy. – W ubiegłym roku w kategorii OPEN zwyciężył z czasem 30:37 Jakub Nowak, a na trzecim stopniu podium, po raz pierwszy w historii, stanęła kobieta – Katarzyna Kowalska (33:06). Obydwoje osiągnęli fantastyczne rezultaty.
Zawodnicy lubią przyjeżdżać do Raszyna także dlatego, że trasa biegu ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a rywalizacji towarzyszy gorący doping kibiców. Co roku dla najlepiej dopingującej grupy organizatorzy przewidują nagrodę w wysokości 1000 zł, jest więc o co walczyć. Do tego dochodzi perfekcyjna organizacja: nad bezpieczeństwem startujących czuwają policjanci i strażacy. Na miejscu cały czas są także dwie karetki pogotowia. W gimnazjum przy ul. Unii Europejskiej będą udostępnione szatnie i prysznice, zostaną wydzielone także specjalne strefy do parkowania.

Pakiety startowe dla czytelników Kuriera Południowego
Osoby, które chcą wziąć udział w tegorocznej edycji biegu, mogą do 7 kwietnia zapisywać się na niego za pośrednictwem strony www.biegraszynski.pl (zakładka ZAPISY). Opłata startowa wynosi 65 zł. Można to też zrobić w dniu zawodów, o ile wcześniej nie zostanie wyczerpany limit miejsc. Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy, w skład którego oprócz koszulek technicznych i numeru z czipem wejdą także gadżety od sponsorów, bony rabatowe, napój izotoniczny, woda i talon na posiłek regeneracyjny. Impreza rozpocznie się w niedzielę 9 kwietnia o godz. 10.30 (od godziny 8 będzie czynne biuro zawodów), kiedy to na linii startu staną mieszkańcy gminy uprawiający Nordic Walking. Wędrówka z kijkami cieszy się coraz większą popularnością, bowiem na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Bieg główny zacznie się o godz. 11 spod urzędu gminy przy ul. Szkolnej. Do pokonania będą trzy pętle po około 3330 m wśród gęstej zabudowy domków jednorodzinnych Raszyna i Rybia. Meta będzie znajdowała się na ul. Unii Europejskiej. Limit czasu na przebycie dystansu 10 km ustalono na dwie godziny. Następnie, około godz. 13, na terenie szkoły podstawowej, odbędzie się dekoracja zwycięzców i zostanie rozstrzygnięty konkurs dla kibiców. - Imprezę poprowadzi Roman Toboła, który jest w światku biegaczy osobą doskonale znaną – mówi Janusz Górka. - Emocje i świetna atmosfera gwarantowane. Wśród wszystkich, którzy ukończą bieg, rozlosujemy atrakcyjne nagrody, takie jak tablety Samsung, zegarki, karty podarunkowe czy vouchery.
Jako że Kurier Południowy jest patronem medialnym imprezy, mamy do rozlosowania 5 pakietów startowych. Można zgłaszać się po nie dziś, w piątek 24 marca, od godziny 13, dzwoniąc pod numer telefonu (22) 737 23 48. Pakiety będą do odebrania w dniu zawodów.
Tomasz Wojciuk


Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Konstancin gromi w sparingu
· Srebrne Gosirki
· Wrócili na zwycięski szlak
· Coraz lepsze wyniki
· Zagrają o utrzymanie
· Zagraj w Lesznowoli!
· Orzeł zwycięża w Nadstal Cup
· Raszyn wygrał Memoriał Kazubka
· Zaczęli od porażki
· Jesteśmy zmotywowane, ale bez negatywnej presji
· Kolejny rekord pobity
· Mamy tu piękne tradycje
· El Pistolero zdobyło Ursus
· Historyczny awans
· Zwycięstwo na Nowy Rok
· Jedenaście sprawdzianów Piaseczna
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowie fechtunku w akcji
· KS Raszyn dobrze radzi sobie w IV lidze
· Wychować mistrzów ping-ponga
· Bieg Pamięci Powstańczej
· Młodzi mistrzowie fechtunku
· Wirtuozi piłki nożno-stołowej
· Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zaczynają nowy sezon
· Heroski są wśród nas
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2019  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest