Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 sierpnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 sieprnia 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 24 sierpnia 2018 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 662), 2017-03-17
Będziemy się ślizgać i latem

GÓRA KALWARIA W jednej z chłodni byłego Horteksu w sobotę pierwsi łyżwiarze przez dwie godziny testowali nowo powstałe lodowisko. Obiekt przygotowano z myślą o treningach ekip hokejowych i zorganizowanych grup, ale i pojedynczych amatorach łyżew

W „dniu otwartym” na lodowisku o wymiarach 50 na 20 metrów nie było tłumów, ale ci, którzy przyszli wypróbować zmrożoną taflę, wychodzili zadowoleni. Marta Górska przyjechała z Glinek po drugiej stronie Wisły z dwójką dzieci. – Lodowisko jest fajne, duże. Będziemy przyjeżdżali częściej – zapowiedziała.
Jednym z pierwszych łyżwiarzy był w sobotę burmistrz Dariusz Zieliński. Poprzednio miał łyżwy na nogach... pięć lat temu, podczas otwarcia Białego Orlika przy ul. Kalwaryjskiej w Górze Kalwarii. – Cieszę się, że zima za nami, a my mamy szansę rozpocząć sezon łyżwiarski – komentował. – Życzę inwestorowi, żeby to przedsięwzięcie się udało, bo byłoby wyróżnikiem nie tylko naszego miasta, ale i Mazowsza. Bo tego rodzaju obiektów brakuje. Żeby osiągnąć wyniki w sportach zimowych, trzeba trenować cały rok – zauważa.
Burmistrz zdradza, że już toczą się rozmowy na temat powołania sekcji hokejowej dla dzieci i młodzieży w Górze Kalwarii. – Przed laty na naszym terenie sukcesy w hokeju święcił klub sportowy z Baniochy, ma w tym duże doświadczenie – przypomina włodarz. Z naszych informacji wynika, że z treningami hokejowymi zamierza ruszyć KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie.

Konkurencja dla Torwaru
– Na Mazowszu do tej pory istniało tylko jedno lodowisko całoroczne, warszawski Torwar. Jest bardzo obłożony i w jego pobliżu są kłopoty z parkowaniem. Dlatego dojazd ze stolicy czy Piaseczna do Góry Kalwarii jest dobrą alternatywą. Naszym obiektem już interesują się sekcje hokeja m.in. z Radomia i Siedlec oraz osoby trenujące short track [czyli jazdę szybką na krótkim torze – przyp. red.] z Konstancina-Jeziorny – zdradza Waldemar Maryniak, były hokeista, prezes MOZHL i dyrektor ośrodka. W sobotę na tafli przy ul. Pijarskiej 121 trenowały reprezentantki hokejowej kadry Mazowsza.
– Otwarcie całorocznego lodowiska w naszej okolicy to bardzo dobry pomysł – uważa Tomasz Kucza z Uczniowskiego Klubu Sportowego Zryw w Słomczynie, którego zawodnicy specjalizują się w jeździe szybkiej na łyżwach i odnoszą w tej dyscyplinie wiele sukcesów.
W ostatnich dniach do obiektu zostały dostarczone łyżwy do wypożyczalni oraz sprzęt do ich ostrzenia. Waldemar Maryniak mówi, że ślizgawka jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych codziennie w godz. 19-20.30, a w niedzielę dodatkowo w godz. 15-16.30. Wstęp kosztuje 10 zł (dla dorosłych) i 5 zł (bilet ulgowy). Wypożyczenie łyżew: 10 zł.
Wybierając się na łyżwy, trzeba się ciepło ubrać, ponieważ w hali panuje stała temperatura około -8 stopni Celsjusza. Do obiektu można dotrzeć przez bramę przy niebieskim biurowcu. Inwestorzy negocjują z Tesco, aby można było docierać do lodowiska przez furtkę od strony parkingu supermarketu.

Narciarze też potrenują?
Lodowisko w dawnym magazynie koncentratów owocowych to zaczątek Mazowieckiego Ośrodka Sportów Zimowych. Jego tworzenie w Górze Kalwarii rozpoczęły Mazowiecki Okręgowy Związek Hokeja na Lodzie (MOZHL), podobna organizacja snowboardu, Polska Federacja Sportów Zimowych i warszawska Fundacja Kompendium. Plany inwestorów są rozłożone na 5-6 lat. W ich zamierzeniach jest przygotowanie w kolejnej hali pierwszego w Polsce toru do jazdy na nartach biegówkach, otwarcie krytego skateparku, hotelu z restauracją w byłym biurowcu Horteksu oraz lecznicy zajmującej się medycyną sportową.
Obecnie inwestorzy rozmawiają z władzami Góry Kalwarii na temat przeniesienia lodowiska z ul. Kalwaryjskiej pod dach chłodni byłego Horteksu. Sezon na Białym Orliku już się zakończył i niebawem rozpocznie się demontaż instalacji. Po przeniesieniu pod dach ponownie zostałby uruchomiony.
Piotr Chmielewski


Komentarze
nick: hokeista,     2017-04-02   00:25:16
A dlaczego przy żadnej z informacji na temat tegoż centrum zimowego, ani na stronach internetowych podmiotów wymienianych jako organizatorzy nie padają żadne (poza W. Martyniukiem) nazwiska osób, które to wszystko firmują...? Jakie mają kompetencje i doświadczenie dające jakąkolwiek nadzieję na to, że tak duże przedsięwzięcie ma szansę powodzenia - zanim władze Góry Kalwarii obudzą się z rozbebraną inwestycją...? Co dotychczas zrobiła spektakularnego np. Fundacja Kompendium...? Jakie personalnie są jej powiązania z Polską Federacją Sportów Zimowych oraz Polskim Związkiem Curlingu...? Kto jest operatorem lodowiska (jako podmiot) i nim zarządza...?

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Czas wyburzyć rudery na Koziej
· Powstańcy gościli w Domu Zośki
· Był piewcą Konstancina
· Zawód: wojskowy, hobby: wojskowy
· Tu nauczą się samodzielności
· Przez wentylację po bieliznę
· Rozmawiali o problemach organizacji pozarządowych
· Taka piękna ścieżka. Szkoda, że jednokierunkowa
· Wjechał wprost pod ciężarówkę
· Kłody pod nogi pasażerom
· Konstancin zagra dla Karoliny
· Znany dziennikarz Piotr N. skazany. Zdaniem prokuratury kara jest za niska
· Przebudowa „79” budzi pytania i emocje
· Więcej świateł na Chyliczkowskiej
· W hołdzie Warszawie walczącej przez 63 dni
· „Badziewie” zamiast kostki
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Segregacja pod nowym adresem
· Wandalski wybryk nastolatków
· Zainwestują w świetlice
· Niech „Regułka” płynie spokojnie
· Przed sąd za okradanie bankomatów
· To nie pyton, ale wyrośnięty zaskroniec
· Obiektywy do odstraszania
· Izdebno ma strażnicę jak z obrazka
· Nowe przedszkole w Żółwinie
· Modernizacja linii kolejowej na ukończeniu
· Od pomysłu się zaczyna...
· Duże dofinansowanie dla trzech szkół
· Ruszył system miejskich skuterów i rowerów
· Wyjście z rowerowego labiryntu
· Obchody Święta Policji
· Zielone światło dla targowiska
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2018  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest