Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 30 sierpnia 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 30 sierpnia 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 30 sierpnia 2019**


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 656), 2017-02-03
Piaseczno triumfatorem memoriału

1234567
PIŁKA NOŻNA W ostatni weekend w Piasecznie rozegrano po raz 15. turniej piłkarski upamiętniający Walentego Kazubka. Tym razem było mniej niespodzianek niż w ostatnich latach - ton zawodom nadawali głównie czwartoligowcy. Dobry występ mają za sobą również występujących na co dzień w A klasie piłkarze Laury Chylice, którzy skończyli turniej na podium

Jedność Żabieniec, najdłużej funkcjonujący (od 1922 roku) klub w powiecie piaseczyńskim, należy również do 25 najstarszych klubów w Polsce. Duży wpływ na jego działalność miał niewątpliwie Walenty Kazubek – jego wieloletni prezes, społecznik i jednocześnie honorowy obywatel Piaseczna. Władze Jedności, poprzez coroczną organizację memoriału jego imienia, dokładają wszelkich starań, żeby nazwisko Kazubka było wciąż żywe w publicznej świadomości. Oprócz upamiętnienia byłego prezesa Jedności okoliczni piłkarze mają również możliwość sprawić frajdę kibicom i sprawdzić swoją aktualną formę podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej.

Bez Perły i Nadstalu
Przez lata memoriał zapracował już sobie na odpowiednią renomę, ale trzeba przyznać, że poszczególne kluby podchodzą do niego różnie – nie zawsze (ze względu na rozgrywane w tym czasie sparingi i ryzyko odniesienia kontuzji) wystawiając swoich najlepszych zawodników do gry. I choć należy zrozumieć względy szkoleniowe, to jednak większość miłośników lokalnej piłki wolałaby zapewne, żeby na „nieoficjalnych mistrzostwach powiatu piaseczyńskiego” wszystkie drużyny grały w swoich najsilniejszych składach.
W tym roku nie wystąpiły, niestety, w ogóle drużyny klubów Nadstal Krzaki Czaplinowskie i Perła Złotokłos. Zwłaszcza niespodziewana absencja aktualnego lidera ligi okręgowej mogła nieco dziwić kibiców. – Z naszego składu z powodu kontuzji wypadło dwóch zawodników defensywnych, wobec czego byliśmy zmuszeni odwołać naszą obecność na turnieju – wyjaśnia Rafał Tchórzewski, prezes Perły Złotokłos.
Ostatecznie zamiast 15 zespołów o Puchar Walentego Kazubka rywalizowało w sobotę 13 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy.

Najlepsi oldboye od Kasztankiewicza
Zanim jednak zagrali seniorzy, w turnieju oldboyów (w wieku 35+) zmierzyło się ze sobą osiem (dwie nie dojechały) ekip. Najlepsi byli zawodnicy grup juniorskich KS Piaseczno, którzy mieli przyjemność występować pod okiem trenera Jacka Kasztankiewicza. W finale pokonali oni KS Nadstal 5:0, a trzecia lokata przypadła tego dnia w udziale drużynie KS Konstancin, która w meczu o miejsce na podium wygrała 4:3 z MKS Piaseczno.
Najlepszym zawodnikiem imprezy został Marcin Spiżarny z KS Konstancin, najlepszym bramkarzem - Bartłomiej Bakalarczyk (MKS Piaseczno), a najlepszym strzelcem - Marek Gołębiewski (z 10 golami dla Kasztan Team).
– Czy walczyliśmy o zwycięstwo? – zastanawia się Marek Gołębiewski, obecny trener Sparty Jazgarzew. – Celowaliśmy przede wszystkim w dobrą zabawę i spotkanie po latach. Sama gra była jednak na poważnie, czasem może nawet aż za bardzo. Wygraliśmy turniej, bo mieliśmy młodą, jak na oldboyów, ekipę.

Turniej biało-niebieskich
W rozgrywkach seniorów tradycyjnie nie zabrakło emocji. Najwięcej było ich w fazie pucharowej. FC Lesznowola, choć wygrała wcześniej swoją grupę, w ćwierćfinale musiała uznać wyższość KS Konstancin. MKS Piaseczno dość niespodziewanie męczył się z kolei z drużyną Football For Fan, ale ostatecznie zwyciężył jedną bramką. Mniejsze problemy mieli ze swoimi rywalami Sparta Jazgarzew, która strzeliła gospodarzom trzy gole i Laura Chylice, która rozbiła drugą ekipę Konstancina aż pięcioma bramkami.
W pierwszym półfinale pomiędzy Spartą a Konstancinem trzeba było rozegrać konkurs rzutów karnych (w regulaminowym czasie gry był remis 1:1). Przy decydującym strzale pecha miał były zawodnik klubu z Jazgarzewa – Emil Wrażeń i do wielkiego finału awansowała Sparta. W drugim meczu MKS Piaseczno miał od samego początku sporą przewagę w posiadaniu piłki. Laura starała się czyhać na kontry, ale kiedy nie wykorzystała swojej okazji, momentalnie została skarcona przez rywali. Strzelając później kolejne trzy gole biało-niebiescy nie pozostawili żadnych wątpliwości, kto zasłużył na awans.
Mecz o trzecie miejsce był jednym z ciekawszych spotkań całego turnieju. Za niestrzelonego karnego zrehabilitował się Emil Wrażeń, który dwa razy wyprowadzał swoją drużynę na prowadzenie. Laura pokazała jednak hart ducha – dwukrotnie odrobiła straty (po golach Michała Kaczora i Roberta Podolińskiego) i w końcu wyszła na prowadzenie po strzale Piotra Borowskiego. Dosłownie w ostatniej sekundzie świetną okazję na doprowadzenie do remisu miał jeszcze Wrażeń, ale jego strzał – sobie znanym tylko sposobem – zdołał odbić Max Litka.
– Chyba możemy być zadowoleni z naszej gry, szczególnie, że w pierwszej czwórce, oprócz nas, byli sami czwartoligowcy – komentuje Max Litka, bramkarz Laury Chylice. – Najważniejsza jest jednak liga i to była wartościowa jednostka treningowa.

Siedem serii karnych na koniec
W wielkim finale Piaseczno i Sparta strzeliły zgodnie po jednym golu. Najpierw trafił dla Piaseczna Kamil Matulka, a stan meczu wyrównał Olaf Kubat. O tym kto wygra XV Memoriał im. Walentego Kazubka zdecydować więc miały rzuty karne. Te były w tym przypadku szczególnie emocjonujące i potrzeba było aż siedmiu serii żeby wyłonić zwycięzców. Gola na wagę triumfu zdobył w końcu Paweł Nawrocki i Piaseczno mogło zaśpiewać w kółeczku „Puchar jest nasz!”.
Najlepszy bramkarzem turnieju został Patryk Czarnota ze Sparty Jazgarzew, najlepszym strzelcem - Kamil Matulka (siedem goli), a najlepszym zawodnikiem - Kamil Włodarczyk (obaj MKS Piaseczno).
– Wydaję mi się, że byliśmy najlepszym zespołem i zasłużenie zdobyliśmy pierwsze miejsce – powiedział Kamil Włodarczyk. – Finał nie wyszedł nam tak, jakbyśmy chcieli, ale turniej był udany i oby tak dalej.

Wyniki XV Memoriału im. Walentego Kazubka

Grupa A
Jedność II Żabieniec – Sparta Jazgarzew 0:1
KS Konstancin – Orzeł Baniocha 2:1
Laura Chylice – Jedność II żabieniec 1:1
Sparta Jazgarzew – KS Konstancin 1:0
Orzeł Baniocha – Laura Chylice 1:3
Jedność II Żabieniec – KS Konstancin 0:1
Sparta Jazgarzew – Laura Chylice 2:0
Jedność II Żabieniec – Orzeł Baniocha 0:2
KS Konstancin – Laura Chylice 1:3
Sparta Jazgarzew – Orzeł Baniocha 1:0

Grupa B
FC Lesznowola – Jedność Żabieniec 4:0
Jeziorka Prażmów – Korona Góra Kalwaria 6:0
Jedność Żabieniec – Korona Góra Kalwaria 1:0
Jeziorka Prażmów – FC Lesznowola 0:3
Jedność Żabieniec – Jeziorka Prażmów 2:0
FC Lesznowola – Korona Góra Kalwaria 1:5

Grupa C
KS II Konstancin – MKS Piaseczno 0:2
Walka Kosów – F4F 1:2
Walka Kosów – KS II Konstancin 4:4
MKS Piaseczno – F4F 6:0
F4F – KS II Konstancin 0:3
MKS Piaseczno – Walka Kosów 9:1

Baraż:
F4F – Jeziorka Prażmów 2:1

Ćwierćfinały:
FC Lesznowola – KS Konstancin 2:4
MKS Piaseczno – F4F 2:1
Jedność Żabieniec – Sparta Jazgarzew 0:3
Laura Chylice – KS II Konstancin 5:0

Półfinały:
KS Konstancin – Sparta Jazgarzew 1:1 p.k 1:3
MKS Piaseczno – Laura Chylice 3:0

Mecz o 3 miejsce:
KS Konstancin – Laura Chylice 2:3

FINAŁ:
MKS Piaseczno – Sparta Jazgarzew 1:1 p.k 3:4
Grzegorz Tylec

tagi:    Walenty Kazubek    XVI Memoriał

Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Orzeł był blisko
· Pierwszy taki turniej
· Konstancin i Piaseczno nie dały rady
· Pół tysiąca uczestników na Grand Prix Piaseczna
· MigDom triumfuje w Górze Kalwarii
· Wróciła z czterema medalami!
· Pływackie święto w Piasecznie
· Spadek Sparty i Perły
· Czekamy na nowe baseny
· Piaseczno nie zwalnia tempa
· Druga w Pucharze Polski
· Srebrna Sparta
· Gosirki zostają w lidze!
· Istotne wzmocnienia
· Nowy trener w Chylicach
· Trzecie miejsce na plaży
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Mistrzowie fechtunku w akcji
· KS Raszyn dobrze radzi sobie w IV lidze
· Wychować mistrzów ping-ponga
· Bieg Pamięci Powstańczej
· Młodzi mistrzowie fechtunku
· Wirtuozi piłki nożno-stołowej
· Siatkarki GLKS-u Nadarzyn zaczynają nowy sezon
· Heroski są wśród nas
· Ogromny sukces młodych siatkarek
· Łowcy futbolowych talentów
· Ach, ten niesamowity Hou
· Turniej piłkarski o puchar senatora
· Szybko, szybciej po mistrzostwo
· KS Raszyn awansował do IV ligi!
· Ścigali się aż miło
· Hala pełna mistrzów i gwiazd
Wydanie:
GRÓJECKIE
· Puchar Sielanki dla Mazowsza
· MKS Grójec najlepszy w Pierwszym Koszykarskim Kroku
· I i II runda Rallycross Cup w Słomczynie
· 14 medali karateków z Chynowa
· Turniej o puchar Justyny Kozdryk
· Na biegaczy czekały na mecie jabłka
· Skorupski wreszcie w czołówce
· Zwycięska (srebrny medal) próba sił i nerwów Justyny Kozdryk
· Sukces karateków z Chynowa
· Grot Chynów brylował na Opolszczyźnie
· Grójczanie triumfują w Radomiu
· Grad medali karateków Grota Chynów
· Ma żal, że „spadła” z podium
· Pierwsi już w finale
· Pikniki i festyny w gminach
· Noc Świętojańska pełna atrakcji
© 2005-2019  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest