Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 27 października 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 27 października 2017**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 27 października 2017 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 632), 2016-07-22
Problemy z pocztą

PIASECZNO Coraz więcej mieszkańców skarży się na działanie Urzędu Pocztowego nr 1 przy ul. Kościuszki 43 w Piasecznie. - Nie dostarczają w terminie listów, gubią przesyłki, a na dodatek nie można się z nimi skontaktować – mówią zdesperowani ludzie

- Jak pomyślę o działaniu Poczty Polskiej w Piasecznie, to mi ręce opadają z bezsilności – mówi Piotr Przepióra, jeden z mieszkańców. - Tym razem czekam już 5 dni na paczkę i polecony priorytet. Ostatnim razem czekałem na przesyłkę 12 dni. Nie pomogły prośby, groźby czy telefony do centrali. Ojciec kolegi jest na naszej poczcie listonoszem i dowiedziałem się od niego, że worki z przesyłkami leżą tam całymi dniami w ogóle nie wprowadzane do systemu. Dowiedziałem się też, że brakuje im listonoszy.
- Do urzędu poczty nie sposób się dodzwonić, bo na stronie internetowej są podane złe numery telefonów – dodaje Alicja Krywul, mieszkająca przy ul. Wojska Polskiego. - Raz na dwa tygodnie przynoszą mi korespondencję i to nie całą. Ten urząd pracuje naprawdę fatalnie...
Głosów niezadowolonych mieszkańców jest znacznie więcej. Najczęściej skargi dotyczą sięgających nawet dwóch tygodni opóźnień w dostarczaniu listów oraz paczek, długich kolejek do okienek, nieuprzejmego i niekompetentnego personelu, problemów z kontaktem telefonicznym.
Zadzwoniliśmy do naczelnik poczty przy ul. Kościuszki Sylwii Łepko, aby zapytać o przyczynę problemów, ale urzędniczka odesłała nas do rzecznika prasowego Poczty Polskiej. - Na bieżąco wykorzystujemy uwagi ze strony klientów w celu poprawy jakości świadczonych przez nas usług – poinformował nas Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej S.A. - Dziękujemy za ten sygnał. Objęliśmy pracę placówki w Piasecznie dodatkowym monitoringiem, aby wyeliminować zgłoszone niedogodności. Zasadą w naszych placówkach jest aktywne zarządzanie doręczeniami oraz wspieranie naszych pracowników w wykonywaniu codziennych zadań.

Tomasz Wojciuk
Komentarze
nick: iq,     2016-07-23   21:57:30
trudno zrozumieć adresatowi,że naczelnik to najmniej kompetentna osoba na poczcie i wszyscy wiedzą,że to lizus dyr.,
nick: Anonim,     2016-07-24   22:05:50
Widzę, że ktoś rzuca tu swój jad. Nick nieadekwatny chyba do rzeczywistości. Tylko skąd masz niby taką wiedzę... hmm... czyżby w pracy nie miałbyś/mialabys odwagi powiedzieć tego prosto w oczy. Chyba ktoś tu jest lizusem d....
nick: Aga,     2016-07-26   08:33:00
Ja składałam reklamację w kwietniu i w maju w imieniu firmy w której pracuję. Odpowiedziano mi, że dyrekcja robi wszystko, aby sytuacja uległa poprawie. Jak widać niewiele się zmieniło. Ostatnio zaczęły ginąć przesyłki do nas. Zaczęliśmy otrzymywać wezwania do zapłaty za f-ry które do nas nie dotarły.
nick: Czytelnik,     2016-07-26   14:28:28
Osobiście rozmawiałam z Panią Naczelnik i poinformowałam, że listy przychodzą raz na dwa tygodnie, a Pani NACZELNIK co powiedziała? cyt. "to jeszcze nie jest tak źle" moje zdanie czy jest lizusem czy nie- NIECH odejdzie ze stanowiska i przekaże innej osobie, która jest rzetelną i kompetentną osobą. Z doświadczenia wiem, że naczelnicy w PP czują się bezkarnie "folwark zwierzęcy panuje".
nick: Ja,     2016-07-27   18:47:06
Iq jak tak uważasz to powiedz jak się nazywasz a nie ukrywam się pod dwoma symbolami. Niestety pracownicy zazwyczaj nie lubią szefa.
nick: Głosków,     2016-07-27   19:37:02
Moja przesyłka przez kilka dni krążyła pomiędzy Urzędem Pocztowym nr 1 przy ul. Kościuszki a filią w Głoskowie. Żeby nie kilkanaście telefonów do centrali w Warszawie, do dziś pewnie nie odebrałbym jej, coś im się zapętliło w systemie??? Innym razem SMS, że przesyłka jest do odbioru w Głoskowie. Na poczcie Pani zrobiła wielkie oczy, prawdopodobnie nie potrafią wygenerować prawidłowego komunikatu, że przesyłka dotarła do filii docelowej a nie Piaseczna. Odradzam usługę.
nick: epizod,     2016-08-17   19:37:16
jak nie podniosą pensji to nic się nie zmieni,miałam okazję tam pracować i szybko stamtąd uciekłam, pensja 1380zł na rękę, coraz większe wymagania,brak przerwy śniadaniowej,jak przychodzisz na pierwszą zmianę to jest strach że zostaniesz i na drugą w sumie 16h. Nigdy nie wyszłam z pracy normalnie po 8h, praca ku chwale ojczyzny.Mało tego od górne kontrole są zawsze zapowiadane, wtedy ściąga się z innych oddziałów personel i wszystkie okienka pracują.Zawsze myślałam, że cyrk jest okrągły, myliłam się.
nick: Czytelniczka,     2016-08-19   09:35:31
Poczta Polska SA w Warszawie udaje greka.....a Naczelnicy robią co chcą z PRACOWNIKAMI???? Wiadomo człowiek musi gdzieś pracować, ale za jaką GOSNOŚĆ!!! Poczta w Piasecznie do całkowitej zmiany w Naczelnika, kierownika, bo pracownicy są niczemu winni, chcą pracować, ale ile i jak długo w takich warunkach można pracować!!!!!
nick: betina,     2017-02-08   14:02:46
Ta poczta to kompletny skandal!. Reka rękę myje, naczeliniczka to osoba chora z urojenia! w żadnych wypadku nie nadaje sie na to stanowisko. Co z tego skoro ona i jej zatrudniona rodzinka jest nie do ruszenia?!. Trzy lata temu przesylki nie docieraly po wojn9ie trwajacej pol roku, pismach , skargach nagle zbieranina starych listow, przesyłek znalazla sie -wszystko w stanie tragicznym. To ja sie pytam: przetrymuja listy i przesyłki i jak sie nikt mnie upomni "wyzej" to je wyrzucają?
nick: Dnodna,     2017-09-21   12:57:57
W Piasecznie jest prowadzony eksperyment pod tytułem "Funkcjonowanie społeczeństwa bez usług Poczty Polskiej" - zapomnieli tylko o wynagrodzeniu ogromnych strat finansowych jakie ponosi społeczeństwo w Piasecznie z powodu prowadzenia tego eksperymentu. Od czasu publikacji tego artykułu jest tylko gorzej w Piasecznie i okolicach z Pocztą Polską. Obecnie dochodzi do tego, że listonosze w Piasecznie bezpodstawnie przybijają na kopertach pieczątki "awizowano" i "awizowano powtórnie" tzn. nie podejmują ani jednej próby doręczenia, nie zostawiają awizo ani żadnego innego śladu ani informacji o oczekującej przesyłce poleconej, a przybijają informację o awizowaniu. W przypadku korespondencji z sądu można stracić przez to możliwość obrony lub odpowiedzi na inne ważne pismo ponieważ nie podjęcie przesyłki poleconej w terminie 14 dni wywołuje skutki doręczenia. Skargi nie pomagają.