Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2019 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 622), 2016-05-06
Biegacze upamiętnili Konstytucję

PIASECZNO W niedzielę, 1 maja odbyła się szesnasta już edycja Piaseczyńskiej Mili Konstytucyjnej. Impreza tradycyjnie cieszyła się dużym zainteresowaniem. W biegu głównym wystartowało 200 zawodników, zaś w całej imprezie – około 460

Organizatorem Mili było Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe „Kondycja”. Tym razem najbardziej znana w Piasecznie impreza biegowa odbyła się dwa dni przed 225. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rok temu Wiesław Paradowski, prezes „Kondycji” wyjaśniał, że jest to celowy zabieg, gdyż 3 maja jest organizowanych wiele biegów ulicznych, w tym także w Warszawie. Organizatorzy nie chcieli, aby piaseczyńska Mila z nimi kolidowała.

Duże zainteresowanie
Piaseczyńska Mila Konstytucyjna od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno biegaczy, jak i dopingujących ich mieszkańców. Upamiętnia bowiem nie tylko ważne historyczne wydarzenie, ale także propaguje ruch na świeżym powietrzu i promuje Piaseczno. Bieg cały czas ewoluuje. Dwa lata temu udało się po raz pierwszy wprowadzić elektroniczny system pomiaru czasu, który z powodzeniem funkcjonował także podczas tegorocznej edycji (nie zostało nim objętych jedynie około 30 biegaczy rejestrujących się ostatniego dnia). Zawodnicy mieli w numerze startowym specjalny, współpracujący z komputerem chip. Dzięki temu można było precyzyjnie określić czas, w jakim przebiegli określony dystans. Wyniki były wyświetlane na ustawionej przy
Placu Piłsudskiego tablicy
Kolejny rok z rzędu panuje tendencja, że w imprezie biorą udział głównie lekkoatleci i ich rodziny. Mniej przychodzi kibiców, mimo że im także organizatorzy starają się zapewnić atrakcje. W tym roku jedną z nich był rozstawiony przy Przystanku Kultura ogromny „dmuchaniec”.

Od przedszkolaka do seniora
Tegoroczna Mila rozpoczęła się od biegów dziecięcych na krótszych dystansach. Najpierw na 100 m pobiegły przedszkolaki. Na starcie Biegu Krasnali stanęło 67 zawodników. Wśród chłopców najszybciej dobiegł do mety Juliusz Wagner, zaś wśród dziewczynek – Weronika Kozerska. Uczniowie podstawówek, w zależności od wieku, pobiegli na dystansach ćwierć mili (400 m) i pół mili (800 m). W kategorii klas I-III pierwsze miejsce zajął Rafał Marcinek wśród chłopców i Amelia Omen wśród dziewczynek, zaś w kategorii klas IV-VI triumfowali odpowiednio Adam Ciecieląg i Marianna Jaworowska, która wygrała całą rywalizację na 800 metrów.
Bieg ulicami Piaseczna na dystansie pełnej mili angielskiej (1609 m) jako pierwsi odbyli gimnazjaliści. Wśród chłopców linię mety pierwszy przekroczył Krzysztof Weremczuk, zaś wśród dziewcząt – Oliwia Paradowska.
Jednak największą popularnością cieszył się tego dnia bieg główny, na starcie którego stanęło 200 zawodników. Najlepszym pokonanie mili zajęło niecałe cztery i pół minuty. Pierwszy na mecie zameldował się Krzysztof Wasiewicz z Piaseczna, który o centymetry wyprzedził Wojciecha Jarosza i Piotra Mielewczyka. Wśród kobiet triumfowała Aleksandra Płocińska przed Oliwią Malmon i Moniką Jusińską (wszystkie wyniki na stronie www.kondycja.com.pl).
Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale, zaś na najlepszych czekały bony upominkowe do Decathlonu i zestawy kosmetyków. Po zakończeniu rywalizacji organizatorzy zaprosili także na posiłek regeneracyjny w postaci dietetycznego, ale pożywnego zagrodowego kurczaka.


Biegł nawet wicestarosta
Kiedyś w piaseczyńskiej Mili biegali lokalni samorządowcy, jak choćby radny kilku kadencji Zbigniew Mucha. Tym razem na trasie zobaczyliśmy wicestarostę Arkadiusza Strzyżewskiego, który pchał wózek z niepełnosprawną Natalią, mieszkanką Piaseczna. - Rok temu z panią Natalią biegła Honorata Kalicińska – mówi Arkadiusz Strzyżewski. - W tym roku to ja postanowiłem podjąć wyzwanie. Bieg miał na celu pokazanie, że ludzie na wózkach również mogą być aktywni i że może sprawiać im to radość. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie takich osób więcej.
Wicestarosta i Natalia uplasowali się w połowie stawki, zajmując 101. miejsce.

TOMASZ WOJCIUK

tagi:    Mila Konstytucyjna    piaseczno    bieg

Przeczytaj też
Tuż nad grupą spadkową (2019-03-29)
Wystawa lokalnych artystów (2019-03-22)
Brązowe Gosirki (2019-03-22)
Brak komentarzy

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Noc muzeów na kolejce
· Można było poczuć się jak senior!
· Mieszkanka: zostałam ugryziona przez psa
· Strażacka parada przeszła przez uzdrowisko
· Kontrowersje wokół Ośrodka Wisła
· Piaseczyński Dzień Strażaka
· Skazane za bestialską próbę zabicia psa
· Zachęcali do głosowania w eurowyborach
· Festiwal odpoczynku w parku
· Wyremontowano 22 nagrobki za ponad ćwierć miliona złotych
· Tur na kilka dni zrzucił poroże
· Zbyt mała kara?
· Odpady nadal będzie odbierać Lekaro
· Rusza kolejna edycja budżetu obywatelskiego!
· Miłośnicy Wisły zapraszają na Flis Festiwal
· Bałagan w otoczeniu drzew
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2019  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest