Zasięg
Zasięg
redakcja
Redakcja
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Reklama
Reklama
Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 lutego 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 lutego 2019**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 22 lutego 2019 **


wydanie piaseczynsko-ursynowskie (nr 622), 2016-05-06
Jan Dąbek wygrał wybory na sołtysa

PIASECZNO W ubiegły piątek odbyły się ostatnie w gminie Piaseczno wybory na sołtysa. W sołectwie Józefosław o funkcję tę ubiegali się były starosta, obecnie wicewójt Prażmowa Jan Dąbek oraz Anna Czerwieniec, zasiadająca w radzie sołeckiej prezes stowarzyszenia Pomysł na Józefosław. Wybory wygrał Jan Dąbek, zdobywając 198 spośród 297 oddanych głosów

Wybory na sołtysa Józefosławia zaplanowano na piątek rozpoczynający długi weekend, co wielu mieszkańcom nie przypadło do gustu. Wieczór wyborczy w Zespole Szkół Publicznych w Józefosławiu rozpoczął się więc od uszczypliwości między burmistrzem Zdzisławem Lisem, a grupką niezadowolonych osób. - Miesiąc temu złożyłam wniosek z prośbą o wyznaczenie innego terminu wyborów, ale został on zignorowany – mówiła Alicja Perlińska, jedna z mieszkanek. - Bo miesiąc temu termin był już ustalony – odpowiedział burmistrz Lis. - Te wybory odbędą się dzisiaj, no chyba że złożycie państwo formalny wniosek o ich przełożenie. - Już na to za późno, bo przełożyliśmy swoje wyjazdy – denerwowała się Alicja Perlińska.

Podziękowania dla sołtysa
- Tradycją jest, żeby podziękować sołtysowi za wykonaną pracę – mówił Zdzisław Lis. - Pozwólcie państwo, że uczynię to w imieniu swoim i mieszkańców.
Następnie dotychczasowy sołtys Jan Dąbek odczytał sprawozdanie z czterech lat działalności. - W tym czasie złożyliśmy do gminy ponad 60 wniosków oraz wiele pism i uwag w sprawach dotyczących bezpieczeństwa, estetyki zieleni czy układu komunikacyjnego. Staraliśmy się poprawiać komfort życia mieszkańców i inicjować ważne inwestycje – raportował Jan Dąbek.
Po zakończeniu drobiazgowego sprawozdania, w którym zostało poruszonych wiele istotnych dla lokalnej społeczności spraw, jak choćby kwestia budowy nowych dróg, monitoringu czy wskazanie inwestycji zrealizowanych w ramach funduszu sołeckiego, w drodze głosowania wyłoniono członków 5-osobowej komisji wyborczej, którzy mieli czuwać nad prawidłowym przebiegiem głosowania na sołtysa. Kolejnym punktem zebrania było zgłaszanie kandydatów. O funkcję sołtysa zdecydowali się ubiegać Jan Dąbek oraz Anna Czerwieniec, zasiadającą od 2013 roku w radzie sołeckiej.

Prezentacja kandydatów
Jako pierwsza zaprezentowała się mieszkańcom Anna Czerwieniec. - Uczestniczyłam w wielu inicjatywach wymienionych przez pana Jana Dąbka. Wiele z nich też sama inicjowałam – zaczęła, dodając że od początku pracy w radzie sołeckiej szukała kontaktu z ludźmi działającymi na rzecz społeczności Józefosławia. - Z mojej inicjatywy powstała strona internetowa sołectwa i baza adresów mailowych, która liczy obecnie około 160 nazwisk i jest na bieżąco uzupełniana. Bez wątpienia podniosło to jakość komunikacji wśród mieszkańców. Kolejna rzecz, na której mi zależało, to transparentność działań rady, co również udało się zrealizować. Podczas mojej pracy w radzie poznawałam gminnych urzędników, od których zależą istotne sprawy. Jestem chyba przez nich lubiana, co bardzo ułatwia współpracę.
Anna Czerwieniec była również inicjatorką powstania stowarzyszenia Pomysł na Józefosław. - Organizowaliśmy akcje związane z zagospodarowaniem przestrzeni, akcje porządkowe, kiermasze jesienne oraz bieg uliczny Józefosławia i Julianowa połączony z piknikiem, który po raz trzeci odbędzie się w czerwcu – dodała. - Chcę być sołtysem bo wiele osób mi to proponowało, jestem osobą pracowitą, kontaktową i skrupulatną, a poza tym chciałam, aby pan Dąbek miał kontrkandydata.
Jan Dąbek nieskromnie zaznaczył, że miał wielki wpływ na rozwój Józefosławia. - Jak jeszcze nie byłem sołtysem, walczyłem o pozyskanie terenu pod szkołę, co w końcu się udało – mówił. - Mówi się, że sołtys zgodnie ze statutem niewiele może. Może i tak, ale z taką grupą jak państwo może wszystko. Brakuje nam w Józefosławiu dobrych rozwiązań komunikacyjnych, małych rond, systemu ścieżek rowerowych. Pani Ania jest świetną osobą koncepcyjnie, ale pozostaje jeszcze kwestia inwestycji.

Mieszkańcy zaufali Dąbkowi
W głosowaniu na sołtysa wzięło udział 297 osób. 198 oddano na Jana Dąbka, a 99 na Annę Czerwieniec. - Gratuluję pani Ani wyniku, myślę że przyjdzie jeszcze na panią czas – podsumował wybory Jan Dąbek.
Wkrótce potem została wybrana 8-osobowa rada sołecka, w skład której weszli Marek Kloc, Elżbieta Lenard, Anna Rupińska, Ilona Ośko, Ewa Bielska, Alicja Perlińska, Katarzyna Marciniak i Bartosz Kijek.


TOMASZ WOJCIUK

tagi:    SOŁTYS    JAN DABEK    STAROSTA    WYBORY    Józefosław

Komentarze
nick: zadowolona,     2016-05-06   17:02:55
Bardzo się cieszę i gratuluję
nick: Zaskoczona,     2016-05-09   12:35:29
Czego tu gratulować? Pani Anna pracuje na rzecz lokalnej społeczności, a Pan D. zbiera laury. Zastanawiam się co Pan D.wyborcom obiecał. Dziwi mnie fakt, że osoba, która ciągle ma sprawy karne i pewnie to nie koniec - kandyduje na przedstawiciela Józefosławia.
nick: prorok,     2016-05-09   21:52:42
Zaskoczona Ty chyba prorok albo raczej ta osoba która wszystko nakręca przeciw Panu Janowi. A z tą Panią Anią i jej pracą to raczej odwrotnie Pan Jan i pozostała część Rady Sołeckiej pracowała Anna tym się chwaliła no może oprócz kup piesków . Pan D. nie obiecuje tylko pracuje.
nick: lolek,     2016-05-11   13:26:23
a ja bym sprawdził IP komputerów z których dokonywane są wpisy pod artykułami. Myślę że większość to adresy urzędowe:-)))

dodaj komentarz
komentarz będzie widoczny po akceptacji przez administratora
nick:
Komentarz:

wprowadź liczbę z obrazka pomniejszoną o "jeden":         

Wydanie:
PIASECZYŃSKO-URSYNOWSKIE
· Inwestor gotowy do rozpoczęcia remontu. Starostwo: Trochę za późno
· Wiadukt prawie gotowy
· Aktywne zimowisko Dobrej Woli
· Kibice doczekają się krytej trybuny
· Rusza rekrutacja do szkół i przedszkoli
· Walentynkowe wyścigi wraków
· Mieszkańcy wydali wyrok na sklep w Coniewie?
· Falck odejdzie. Co po nim?
· Ubywa pijanych kierowców
· Zawodowi strażacy będą wyjeżdżali na akcje z Góry Kalwarii?
· Woda z sieci, jak z butelki
· Odpady: drogo, drożej...
· Jubileuszowe rowerki
· Szkoła jak z marzeń gotowa
· Pszczelarze podsumowali ubiegły rok
· Nie dla pieszych ten chodnik
Wydanie:
PRUSZKOWSKO-GRODZISKIE
· Piękna nasza Polska cała
· Trzej królowie przybyli z darami
· Miasto wspiera walkę ze smogiem
· Domaniew z nową świetlicą
· Pamięci prezydenta Wilsona
· Co zrobić, żeby było bezpieczniej?
· Tańsze bilety dla mieszkańców
· Zainwestują w drogi, kanalizację i... Austerię
· Poznaj mieszkańców lasu
· Czytali i w dzień, i w nocy
· Trzy nowe pomosty i siłownia
· Gorączka w pogotowiu
· Najpierw bramki, potem nowe pasy
· Wiosną wystartuje budowa Akademii Legii
· Stacja i dworzec na ukończeniu
· Kilometry ulic, dwie hale, przedszkole i ratusz
Wydanie:
GRÓJECKIE
· W Dniu Chynowa bawiła się cała gmina
· Olimpijczyk z indeksem
· Lekcja samorządności
· 36 uczniów uczestniczyło w Misji Przyroda
· Marianna Czamara „Belfrem roku”
· Sceny jak z prawdziwego horroru
· Marian Woronin w Błędowie
· Próbował podpalić kościół
· Rosiewicz wyśpiewał sobie „Ciotkę szarlotkę”
· Dyrektorem to tu jestem ja!
· Grójec będzie płacić mniej
· Każde jabłko na wagę „złota”
· Maliszewski czeka na wyrok
· Spóźniony śmigus-dyngus... pomyjami
· PCM w Grójcu ogłosi upadłość?
· Truskawkom zagłada nie grozi
© 2005-2019  Kurier poludniowy    •    Wszystkie prawa zastrzeżone    •    projekt i wykonanie: iQuest