Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 25 maja 2018**Najbliższe wydanie Kuriera Południowego ukaże się 18 maja 2018 **

wydanie dodatek sportowy (nr 620), 2016-04-22
Biegiem przez Raszyn

RASZYN Blisko pół tysiąca osób wystartowało w VII Ogólnopolskim Biegu Raszyńskim, który odbył się w niedzielę, 17 kwietnia. W kategorii open na 10 km triumfował Jakub Nowak z czasem 30:37, drugi był Andrzej Starżyński (32:14). Gwiazdą tegorocznej edycji biegu była przygotowująca się do letnich igrzysk w Rio Katarzyna Kowalska, która jako pierwsza kobieta w historii tego biegu stanęła na podium w kat. open (33:06 – 3. miejsce)

Bieg Raszyński co roku przyciąga biegaczy – amatorów, ale także zawodników, dla których jest on jednym z etapów przygotowania choćby do największych maratonów na świecie. W VII edycji tradycyjnie na liście startowej znaleźli się liczni lokalni sportowcy oraz biegacze z Warszawy, jak również m.in. z Wrocławia, Mińska Mazowieckiego Włocławka, Jeleniej Góry, a nawet Sopotu. Najmłodsi uczestnicy mieli 16 lat, a najstarsi ponad 75 lat.

Kobieta w pierwszej trójce
Na biegaczy czekała profesjonalnie poprowadzona przez GRAVITAN rozgrzewka. Po niej musieli zmierzyć się z trasą, która jak co roku wiodła uliczkami Raszyna i Rybia. Zawodnicy mieli do pokonania trzy pętle po około 3,33 km.
W kategorii open na 10 km triumfował doświadczony i utytułowany biegacz Jakub Nowak z czasem 30:37, dla którego rywalizacja w Raszynie była sprawdzianem przed Orlen Warsaw Marathon. Drugi był Andrzej Starżyński (32:14), a trzecia – kobieta, co zdarzyło się w historii Ogólnopolskiego Biegu Raszyńskiego po raz pierwszy, Katarzyna Kowalska, która przygotowuje się do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio. Pokonała ona linię mety tuż za Starżyńskim (33:06). Jej kolejną imprezą biegową będzie Maraton Londyński.
- Dla nas to był zaszczyt, że tak świetna zawodniczka wystartowała w Raszynie – mówi Marzena Zientara, koordynator ds. marketingu i zapisów VII Ogólnopolskiego Biegu Raszyńskiego.

Wcześniej tylko na bieżni
Wśród mieszkanek gminy Raszyn najszybsza była Natalia Markiewicz (49:37), za nią uplasowała się Monika Kosson (53:40), a trzecie miejsce na podium zajęła Adrianna Niewiadomska (54:07). - Nigdy wcześniej nie startowałam w żadnym biegu – przyznała nieco zaskoczona sukcesem zwyciężczyni w tej kategorii, która w przeszłości grała w tenisa ziemnego, chodziła też do klasy sportowej, a dziś o sprawność fizyczną dba na siłowni. - Nie znałam też tej trasy, bo dotychczas biegałam tylko na bieżni. Oczywiście bardzo się cieszę z wyniku. Dlatego za rok na pewno wystartuję w Biegu Raszyńskim – zapowiedziała 18-letnia zawodniczka z Raszyna.
Wśród raszynian najlepiej spisał się Sebastian Grzejszczyk, który dotarł na metę w czasie 37:47. Drugie miejsce w tej kategorii wywalczył Marcin Węgrzyn (39:52), a na ostatnim stopniu podium stanął Adam Kamiński.
W ramach OBR rywalizowali też zawodnicy nordic walking.

Super atmosfera
i wyśmienite nagrody

Ceremonia wręczania nagród odbyła się pod specjalnie ustawionym na tę okazję namiocie, który miał chronić przed niepogodą, ale aura w tym roku dopisała. Zawodnikom osiągniętych wyników gratulowali m.in. dyrektor biegu Janusz Górka, przedstawiciele lokalnych władz – wójt gminy Andrzej Zaręba, Dariusz Marcinkowski – przewodniczący rady gminy oraz Anna Matracka - wiceprzewodnicząca rady gminy.
Zwycięzcy otrzymali nagrody finansowe, a także vouchery od sponsorów. Ponadto w losowaniu nagród można było wygrać tablety, garminy i vouchery na zabiegi kosmetyczne.
- Specjalne nagrody zostały przyznane dwójce maluchów, które dzielnie towarzyszyły w wózkach swoim biegnącym rodzicom – informuje Marzena Zientara. - Jak co roku rozstrzygnęliśmy również konkurs na najlepiej dopingującą drużynę. W tegorocznej edycji wygrała „Wesoła ekipa“, która zgarnęła 1000 zł, drugie miejsce zdobyła drużyna „Piłkarze“, zgarniając 500 zł. Piękna pogoda, super atmosfera, doskonała organizacja, wyśmienite nagrody, to wszystko było wizytówką naszej udanej imprezy – podsumowuje Zientara zapraszając na kolejną, ósmą już edycję ogólnopolskiego biegu.
Organizatorem imprezy jest Klub Sportowy Raszyn, Gminny Ośrodek Sportu w Raszynie przy wsparciu Urzędu Gminy Raszyn i raszyńskich władz oraz sponsorów. Patronat medialny nad biegiem sprawował Kurier Południowy.